קורס סטנדאפ של אנסמבל כאן בהנחיית תומר שרון, הגעתם למקום הנכון

יש לא מעט מקומות שמציעים לימודי סטנד אפ, אבל אם הגעתם לכאן, כנראה שהבנתם שמגיע לכם הטוב ביותר. קורס סטנדאפ של אנסמבל כאן, בהנחיית תומר שרון, בדיוק מה שמתאים למי שרוצה לגלות את הסטנדאפיסט שבתוכו.

הסדנה מחולקת לשלושה חלקים:
שלב ראשון: הרעיון
בשלב זה נכיר את עולם הסטנדאפ ואת מה שמייחד אותו משאר אומנויות הבמה. נתבקש לענות על שאלות כמו: מה מצחיק אותנו? מה מצחיק אחרים? ונחווה הופעה מול קהל.

שלב שני: ההכנה
שלב זה יוקדש לעבודת איסוף ובדיקת חומרים.
זה השלב בו נתבקש לשתף חומרים מהחיים האישיים ונבדוק אותם מול חברי וחברות הקבוצה. בשלב הזה נלמד איך בונים קטע סטנדאפ עם התחלה, אמצע וסוף ואיך לא נופלים לקלישאות. נקבל מספיק תובנות שילמדו אותנו איך לעצב רעיון לשלמות, ומספיק גמישות שתאפשר לנו להפוך לכישרון הייחודי שטמון בנו.

שלב שלישי: הביצוע
בשלב זה נעבוד על קטע סטנדאפ אישי, נלטש את החומר עד שלא יהיה שלא יתפוצץ מצחוק ובסוף נערוך ערב סטנדאפ במהלכו נעלה לבמה מול קהל ו…נצחיק אותו!

תומר שרון, הרבה יותר מסטנדאפ

סטנדאפ היא אמנות שרוב האנשים לא יתנסו בה מעולם אך לקיחת סיכון מהסוג הזה עשויה להפוך אותנו חזקים מכפי שהיינו. במסע שכזה, עדיף לבחור מורה דרך שיכול להסביר לא רק את הבדיחות, אלא גם את הפרפרים בבטן. אחד שיכול ללמד איך לכבוש פחד, להיות גמיש ולא משנה מה יקרה, ולמצוא כוח ברגע, אחד שמגיע מהשטח ומאחוריו ניסיון מוכח של סטנדאפיסט מוצלח .

תומר שרון התחיל את דרכו המקצועית בגיל 10 בתוכנית “סלם ותעלם” בהנחיית שייקה אופיר. בהמשך כיכב בסדרות הטלוויזיה “עניין של זמן”, “קבלת שבת” , “פלטפוס”, “זהו זה” ועוד רבות וטובות. תומר שרון מועמד לפרס אופיר לשחקן המשנה הטוב ביותר על תפקידו בסרט “צומת וולקן”, השתתף בתוכנית הטלוויזיה “של מי השורה הזאת?”, בתכנית הסאטירה “המצב” שהנחה אברי גלעד, ושמש פאנליסט אורח בתוכנית הטלוויזיה “משחק מכור”. בנוסף, השתתף בתוכנית האלתורים “טוב שבאת” בערוץ 10, הגיש את פינת “ראש הדסק לענייני האמת” בסאטירה “עד כאן” בהנחיית יעקב כהן והתארח בתוכנית “שבת צחוק” של אבי נוסבאום.
ב-2014 זכה בפרס קלצ’קין לשחקן המצטיין.
במקביל ליצירה הבימתית, לימד תומר משחק ואילתור – שהוא הבסיס לסטנדאפ במשך שנים רבות והוא מופיע היום בכל הארץ עם המופע החדש “תומשבעל-פה” שכולו סטנדאפ סיפורי הלקוח מחייו הפרטיים.

תומר שרון - storyteller

תומר מספר: “סטנדאפ זה סוג של סטוריטלינג, סיפור סיפורים -שתיהן אמנויות שכל אחד יכול לעשות. סטוריטלינג מגיע בכל מיני צורות.
כאנשים מגיעים לסדנה, דבר ראשון אני שואל: למה באתם? רוצים להיות קומיקאים? רוצים לשכלל את יכולת ההצחקה שלכם? לא חייבים להיות storyteller מקצועי כדי לספר סיפור שיצחיק.

שמעו סיפור, פעם השתתפתי בסדנת סדנת משחק מול מצלמה של ניר ברגמן, יחד איתי השתתפו גם שחקנים מקצועיים. ניר ברגמן אמר אז: “אני רוצה שכל השחקנים ילמדו סטנדאפ, שזה תחום ששחקנים לרוב פוחדים ממנו, כי בסטנדאפ אתה אתה, זה לא טקסט שלומדים בעל פה. ניר ביקש שאעביר את השיעור. הסכמתי.
בקשתי מהשחקנים למצוא סיטואציה / סיפור שקרה להם בחיים וקשור לאיזה סוג של כאב או כישלון. חלק מהמשתתפים הביאו דברים מצחיקים וחלק לא, תזכרו!
זה היה צריך להיות סיפור אישי. השלב הבא היה למצוא את הלוז הקומי של כל סיפור. זה לא מהלך פשוט. שחקן אחד, גבר חתיך וגיי, סיפר מה קורה בליל הסדר במשפחה שלו – עיירה בדרום, שמרנית, דתית, בני המשפחה לא יודעים שהוא גיי. סיפר מה קורה בליל הסדר כשאבא שוטר, אמא סוהרת ושאר האחים נושאים בתפקידים בשירות הבטחון.
הוא סיפר את הסיפור יפה, בצורה נוגעת ללב.
הוא סיים את הסיפור והוא לא רואה כמה זה מצחיק.
ביקשתי ממנו לספר את הסיפור שלו עבורו, הוא הסכים.
בצעתי את הסיפור שלו וכולם נחנקו מצחוק, הבחור עצמו בכה ואמר: בחיים לא חשבתי שזה יכול להיות מצחיק. אני חי את זה והחיים שלי מסובכים.
הראתי לי איך זה יכול להיות מצחיק, איך אפשר לקחת את הכאב ולהפוך אותו לקורע. אני מלמד איך לקחת את החרא של החיים ולעשות אותו מצחיק. מדובר בכלי טיפולי רב עוצמה, במפגשים קורים דברים מדהימים. אני מבטיח לכל אחד ואחת מהמשתתפים שמדובר בסביבת עבודה בטוחה לחלוטין, אבל אני לא חוסך באמת, כך כשתעלו לבמה, תהיו יותר מוכנים”.

סדנת סטנדאפ של אנסמבל כאן בהנחיית תומר שרון

12 מפגשים של צחוק ויצירה במהלכם נלמד איך כותבים סטנדאפ,
איך אוספים חומרים, איך עובדים על דמות – יסודות המשחק, איך אוספים הכול לקטע סטנדאפ אישי.

סדנת סטנדאפ מתקיימת בתל אביב, בסטודיו של אנסמבל כאן – רח’ אבן גבירול 106
בקבוצה של עד 15 משתתפים

גלילה לראש העמוד

תודה על התענייותך בסדנאות של אנסמבל כאן!

אנא מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליך בהקדם.

דילוג לתוכן