סדנת משחק

לפרטים והרשמה

מועד פתיחה: 05.10.21
מתי: ימי ג’ בין השעות 19:30 – 22:30
משך: 12 מפגשים

 
סדנת משחק של אנסמבל כאן בהנחיית ניסו כאביה: יסודות התיאטרון והופעה על במה

סדנת משחק של אנסמבל כאן בהנחיית ניסו כאביה

12 מפגשים של לימודי משחק ויצירה

אז מה מחכה לכם בסדנה?

  • היכרות עם עצמי על הבמה
  • יסודות התיאטרון והופעה על במה
  • עבודה על דמות
  • מונולוגים, סצנות, אילתורים ומשחקי תיאטרון

הסדנה מועברת בתל אביב

בסטודיו של אנסמבל כאן

רח’ אבן גבירול 106

בקבוצה עד 12 משתתפים

הסדנה מחולקת ל-3 שלבי לימוד:

בשלב הראשון יכירו המשתתפים את עצמם – מי אני על הבמה, מהו האינסטינקט המשחקי שלי, מה מפעיל אותי כשחקן, במה אני צריך להתמקד בעבודתי, מה הן החוזקות שלי ובמה עוד יש לי להשתפר.

בשלב השני תתבצע עבודה על טקסטים דרמטיים (מונולוגים וסצנות). איך בוחרים טקסט דרמטי לביצוע על הבמה, איך הופכים מונולוג ל”שלך”, איך מנתחים את הטקסט ואיך עובדים על דמות. 

בשלב השלישי ניסו יעבוד עם המשתתפים על הפרזנטציה מול קהל אותה יציגו במפגש האחרון של הסדנה.

ניסו כאביה הוא שחקן אנסמבל כאן, בוגר בית הספר למשחק מיסודו של יורם לוינשטיין. במהלך חייו המקצועיים שיחק בכ-50 הפקות על במות התיאטרון הרפרטוארי הישראלי ביניהן: “הבימה” (סיראנו דה ברז’ראק, החייל האמיץ שוויק), בית לסין (תנאים של חיבה, סוסים על כביש גהה, אהבת מוות ועו’), הקאמרי (רומיאו ואמא), תיאטרון באר שבע, תיאטרון לילדים ונוער ועוד. מופיע למעלה מעשור עם הצגת היחיד שלו “חם בטבריה” אותה יצר אותה יצר יחד עם ניצן כהן (שגם ביים) בהשראת ילדותו וסיפור משפחתו. במסגרות הפרינג’ השתתף בפסטיבל עכו, תיאטרון תמונע ועו’. באנסמבל כאן משחק בהצגה “מדיאה” בבימויו של שלמה פלסנר. מלמד משחק באנסמבל כאן, מדריך סדנת תיאטרון, סדנאות פרטיות ובמסגרות לימוד מקצועיות רבות. 

 

משובים על סדנת המשחק וסדנת תיאטרון של אנסמבל כאן:

ברוריה פסטרנק גונן

רופאה

ביום ג' הקרוב תגיע לסיומה סדנת המשחק שהעביר לנו האיש המקסים ניסו כאביה. מפגשים שבועיים רצופי הנאה מתמשכת, ולמידה אינטנסיבית באווירה נעימה לא ביקורתית ולא שיפוטית. למדתי המון מניסו והדרך שבה הצליח לחבר בין חברי קבוצה שלא הכירו מעולם לפני כן והפיכת הקבוצה למגובשת ומיוחדת, המון תודה לניסו! מצפה בכיליון עיניים ליום שתפתח סדנת המשך , למתקדמים, שניסו בראשה!

אירית

עורכת דין

השתתפתי בסדנה של ניסו בחודשים האחרונים. לראשונה השתתפתי בסדנת משחק ואפשר לומר שזו הייתה חוויה מעולה מכל הבחינות. לא ידעתי למה אני נכנסת אבל החוויה הזאת הייתה חזקה, מרגשת, משפיעה ואני לוקחת אותה איתי כמעט כל יום. לניסו יש ארסנל של תרגילים שמביאים אותך צעד צעד להבנת המקום מול קהל ועל במה, הבנת משמעות הנוכחות, הקול, התנועה וכל מה שאומר להיות שחקן. חוץ מזה שניסו שחקן בחסד יש לו יכולת מופלאה לשים את האצבע על מה שצריך לתקן, על לאן לחפור אצלנו בנשמה וביכולות וברגשות ולדעת להוציא מאיתנו דברים שלא ידענו שיש אצלנו. בנוסף נוצרה בין המשתתפים גם חוויה קבוצתית טובה! מבאס שזה נגמר. אני ממליצה בחום גדול על החוויה /סדנה אצל ניסו. כיף לכם שאתם עוד לפני!

צפורה אלוני

קרקסנית

הגעתי מעולם וירטואוזי ומוחצן (קרקס) והופתעתי לגלות כמה עוצמה, הבעה וקסם יש במשחק 'פשוט' המגיע מהנשמה. ניסו הוביל אותנו ברבדי ורזי המשחק מדייק איתנו את המקום ממנו אנו נובעים. מה שהעלה בי הרבה תובנות על נוכחותי , מקומי ופרושי לסיטואציות גם בחייים... הסדנא שולבה עם משחקים חוויתיים וממחישים לפיתוח חשיבה מהירה, אילתור והפנמת העקרונות הנילמדים את המשחקים כמובן 'לקחתי' הביתה ושיחקתי עם ילדי וחברים. כך שהסדנה ממש השתלבה לנו בחיים 🙂 היה מלהיב, משמעותי ומרתק!

מיכאל אלוני

שחקן

חופש ואפשרות לפרוץ מעבר לגבולות של עצמך. אני ממליץ לכל מי שרוצה לצמוח בעוד כמה ס”מ, בין אם כשחקן ובין כאדם, להרשם לסדנה ולהינות מחוויה מדהימה לפחות כמו שלי היא היתה.

רחלי מרחב

אדריכלית נוף

סדנת משחק. שם מדויק. במילה סדנה יש עבודה, במילה משחק יש חופש. וזה מה שאני מקבלת שם, בסדנה של שלמה, פעם בשבוע שלוש שעות של עבודה וחופש. חופש להיות, חופש לטעות, חופש לבטא דברים שלא ידעתי על קיומם. והכל ממוקד ומונחה ברגישות ואינטליגנטיות. הגעתי לסדנה כי כבר הרבה שנים אני מרגישה שיש לי קול מושתק. שיש לי מה להגיד ואני לא יודעת איך. ואני לא אישה ביישנית. להיפך. הייתי אדריכלית ראשית של רשות הגנים הלאומיים, שימשתי כיו”ר איגוד אדריכלי הנוף בארץ. ידעתי לעמוד על שלי. ולמרות זאת הרגשתי שיש שם עוד. מאז שאני משתתפת בסדנה אני יכולה לומר בבירור שלא טעיתי. שלמה עובד איתנו על שילוב של mind, רגש וגוף. ואני מרגישה איך בכל מפגש שלושת התחומים האלה נפרמים, מתחדדים ונשזרים שוב יחד. בכל תרגיל ובכל אינטראקציה בקבוצה זה קורה וקורם צורות יפות ומרתקות. ויש לכלי הזה יתרון גדול: הוא מאפשר לי לחוות את עצמי לא בתור הציור של חיי, אלא בתור הציירת של ציור-חיי. וזה הבדל גדול. וזה חופש גדול. וזו עוצמה שאני מאחלת אותה לכל אחת ואחד.

דורית אבניר

תרפיסטית באומנות

הסדנה של שלמה היא חוויה מרחיבת לב ונפש. ברגישות וחוכמה הוא יוצר סביבה של הקשבה ודיאלוג בינך לבין עצמך ובין חברי הקבוצה. בתהליך תומך ועקבי, עם הרבה קבלה ואהבה, הוא מייצר מרחב מאפשר של פתיחות למשחקיות וחופש הבעה אותנטית דרך אימפרוביזציה, תנועה, שירה ושיתוף. שלמה אף פעם לא מוותר! תמיד דוחף להעז עוד, לשחרר יותר, להיפתח עד תום. נחשפתי לחוויה משמעותית של גילוי עצמי וצמיחה שלא תמיד היתה פשוטה או קלה אך תמיד מרגשת ומפתיעה.

אסתי זקהיים

שחקנית אנסמבל כאן

שלמה יודע לזהות מה אתה צריך כשחקן, להושיט יד וללכת איתך דרך. בסוף הדרך מוצאים יחד איתו את הלב והכאב והגוף וההומור של הדמות, ואז גם מתרחש הקסם הזה שקוראים לו הצגה. עשיתי 6 הפקות עם שלמה כשחקנית ועדיין האיש הזה מפתיע אותי כל פעם מחדש ביכולת שלו להקשיב ולנהל דיאלוג.

פיני טבגר

במאי ושחקן

הגעתי לת”א בגיל שמונה עשרה, הייתי לבד בעיר הגדולה והחלטתי להצטרף לאיזה חוג. בחלל הסטודיו, בסדנה של שלמה, ביטאתי את עצמי לראשונה בקול, בתנועה. המקום הזה איפשר לי  לפרק מטענים, להתבונן, לחפש. גם המשתתפים האחרים חיפשו. זה היה מסע אישי משותף. בסוף כל שיעור קיבל כל אחד “חמש דקות על הבמה”. זה היה המקדש לשירים ולמונולוגים שכתבתי. בסוף אותה שנה הבנתי שאני רוצה להיות שחקן. אבל מה שהיה שם היה הרבה מעבר.

שרון אלוני

עורכת דין

קשה לתאר במילים כמה נהדרת ומיוחדת הסדנה למשחק של שלמה פלסנר. רק מי שחווה אותה מבין את קסמה. זו סדנה שמשלבת תנועה, ריקוד ומשחק, כשהשילוב שלהם יחד מעצים ונותן המון תובנות לחיים. זה הרבה מעבר לסדנת משחק רגילה. כמובן שכל זה מתאפשר בזכות שלמה פלסנר עצמו שניחן ביכולת נדירה להוציא מכל אחד את המיטב. כמי שהשתתפה בסדנה במשך זמן ממושך אני ממליצה עליה מכל הלב.

עמית פורת

במאי תיאטרון

ה’מורה’ שלי. למשחק ובכלל. הסדנה שלו הרחיבה את מנעד החיים שלי. ממליץ בליינד.

נעמה ניסים

מורה לפילאטיס ויוצרת וידאו דאנס

אחרי שנים של מחול החלטתי ללמוד משחק. חיפשתי משהו שיידבר אליי. עבודת משחק אבל עם דגשים של עבודה עם הגוף. קיבלתי המלצות ממביני דבר ומבלי להסס נרשמתי. מצאתי את עצמי בסדנה לתקופה של כשנה וחצי כשמיד אחריה התחלתי את לימודי המשחק בסטודיו של ניסן נתיב. שלמה עצמו בוגר ניסן ורקדן לשעבר ובלי קשר אדם מדהים ובמאי מוכשר. איתו מצאתי את מקומי. הוא הצליח להוציא ממני את עצמי. בסדנה היתה לי תחושה של בית.

ענבר סוירפמן

שחקנית

לפני שלמדתי בניסן נתיב, למדתי אצל שלמה. ממליצה בחום לכל מי שרוצה תיאטרון, אבל עדיין לא בי”ס למשחק ובכלל למי שרוצה משחק לנפש, העצמה והרחבת התודעה ובכלל – לעבור תהליך של למידה ויצירה בחברותא בהנחייתו של מורה ואיש אהוב

שני ששון

יום שני מגיע. התרגשות מציפה אותי. כל פעם זו חוויה שונה. תמיד מפעימה. לא פשוט להסביר מה קורה בסדנה במילים. דמיינו את עצמכם מתנתקים מהיומיום. ומתחברים. מתחברים לעצמכם, לקבוצה, לאנרגיה. אתם תצחקו, תבכו, תתרגשו, תכעסו, תצעקו, תלחשו, תשתוללו, תשירו, תקראו, תכתבו, תדברו, תשתקו, תהיו. הכל. הסדנה הזו מאפשרת להיות הכל. יש בה חופש. חופש שמביא לצמיחה וגילוי, חופש לשמחה ולשקט פנימי מבורך. זו תחושה עילאית. לא פחות. ושלמה מנחה בחסד. הוא מנצח על התזמורת המדהימה שנוצרת ברגישות והקשבה בלתי רגילים. יכולתי לכתוב ימים על הסדנה הזו, כי היא באמת כיף אדיר, אבל במשפט אחד – זו המתנה הכי גדולה שאתם יכולים להעניק לעצמכם.

רוני עומר

סיפרתי סיפורים, המצאתי סימולציות קיצוניות, שיחקתי בקונפליקטים דימיוניים, חוויתי את הגוף, הנפש הציצה דרך חרכי העיניים, מצאתי חברי נפש ומידי שבוע, בסיום הסדנה, הגעתי הביתה בצעדי ריקוד מרחפים. התרוממות רוח. למדתי לשיר מהבטן, לא מהגרון, להיות נוכחת ולמלא את החדר. כך מצאתי את קולי הנמוך, האמיתי, שהסתתר עשרות שנים מאחורי קול גבוה של גברת. למדתי המון על עצמי, על חברות, על הקשבה ותמיכה. קיבלתי אהבה בכמויות, נגעתי בגוף וברוח של חבריי והתרגשתי בלי סוף. שלמה ניווט את הספינה בחכמה רבה. הוא הכיל את כולנו באורך רוח, תמך, קידם והיה לנו מורה דרך למשחק ולחיים. תודה ענקית על כל רגע. אני אמשיך להתגעגע עד הסדנה הבאה.

גילי יפת

סדנת המשחק היתה חוויה משמעותיות מאוד עבורי. למדתי להכיר בה עוצמות שלא ידעתי שחבויות בי. בזכות שלמה, שהוא בעל רגישות ועוצמה בלתי מתפשרים, זכיתי במתנה יקרה. הצלחתי לזוז  מאזורי הנוחות ולאפשר לראשונה בחיי להביא רבדים עמוקים למודעות ולקידמת הבמה. פעם בשבוע, במשך שלוש שעות, שיחררתי מחסומים ועכבות, נתתי ביטוי לרצונות וחשקים חבויים ופשוט שיחקתי. אני ממליצה באהבה לכל אחד לתת לעצמו מתנה גדולה ולהצטרף לסדנה החוויתית  והעוצמתית של שלמה.

שימרית סלונים

חיפשתי מסגרת ללמוד, להינות ולהשתחרר מלחציי היום יום. הצטרפתי לסדנה. זו היתה חוויה מלאת לימוד והנאה. כיף גדול, אחלה אנשים ובעיקר כמה שעות של חופש וחיות לעצמי. בזכות מנחה מופלא עברתי תהליך צמיחה. למדתי לאפשר לעצמי להיות מי שאני עם הרבה יותר חופש. המשכתי לסדנה הבאה, כי פשוט לא יכולתי לוותר על הכיף. זאת באמת זכות, תודה!

בני בן שלוש

אני רוצה לשתף אתכם באחת החוויות המשמעותיות ויוצאות הדופן שקרו לי בחיי. בכל יום שני ההתרגשות היתה מתגברת. היום בערב יש סדנה למשחק! בכל מפגש למדתי על עצמי משהו חדש. זה היה תהליך של התפתחות וחוויה מעצימה ומרתקת. ומעל הכול ניצח בשקט ושלוה תמידית, עם יכולת אבחנה מדויקת, המורה, המדריך – שלמה. הוא ראה את הקבוצה ואותי לעומק, לא ויתר, איתגר ואיפשר לנו להוציא מעצמנו עוד ועוד. זה היה פשוט תענוג!

רוחלה מעיין

כאחת שבכל זמן פנוי אוהבת לנוח, החלטתי השנה לאתגר את עצמי ונרשמתי לסדנה של שלמה. פתאם פעם בשבוע מצאתי את עצמי מתעוררת לחיים. אימפרוביזציות, כתיבה, שירה ועוד ועוד והכל מול זרים שאט אט מתגבשים לקבוצה. ההנחייה של שלמה מעולה. הוא מצליח להכיל את כולם ולהוציא מכל אחד את המיטב. ממליצה בחום על הסדנה / מתנה הזאת.

א.ש.

(ביקשה להישאר בעילום שם)

הסדנה הזאת היא חוקן לנפש. בחיים לא עשיתי חוקן, אז אפשר להגיד שזה עלול לכאוב כי מתעסקים בדברים לא פשוטים ועולה הרבה חרא, אבל בסוף יש איזשהו ניקוי, קתרזיס, או אסימונים שנופלים. הסדנה איפשרה לי להתאמן על הדברים שאני פחות אוהבת בחיים – קונפליקטים עם בני אדם. זה לא פשוט, אבל זה מאתגר וזה חשוב, הבעתי והקאתי הרבה רגשות לא נעימים שלא כ”כ יוצא לי לבטא בחיים. בקיצור – הסדנה מאפשרת להתעמת עם כל הדברים שלא תמיד רוצים, היא מאפשרת להרגיש, לטוב ולרע. למדתי תיאטרון בחיי אבל הסדנה הזאת הייתה די שונה מהדברים הקלאסיים שהכרתי. מי שאמיץ ורוצה לצלול ולצרוח ולהשתולל ולהתפרק ואז (בתקווה) להתחבר מחדש – זה המקום. אה, ודבר אחרון – בכל שיעור מי שרוצה להקריא משהו או לשיר שיר, מוזמן. מאד אהבתי את החלק הזה. איזו עוד הזדמנות יש לי לשיר או לקרוא חומרים מול קהל אוהד?(: הקראתי דברים אישיים שלא פרסמתי בשומקום וזה היה מרגש וכיף. וכמובן שלמה-נחישות-ורגישות-פלסנר שהוביל את הכל עם הביטחון השקט הזה שלו והחיוך הזה של “אלה החיים והכל בסדר” והזכיר לנו כל הזמן שחשוב לרצות חשוב להרגיש. היה מאד מיוחד! זהו בגדול ככה על קצה המזלג (:

IMG_3591

גלילה לראש העמוד

תודה על התענייותך בסדנאות של אנסמבל כאן!

אנא מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליך בהקדם.