סדנת משחק לנוער, אנסמבל כאן

אומנות התיאטרון מכילה את מכלול האומנויות: הפלסטיות – עיצוב תפאורה, עיצוב תלבושות, מוסיקה – המתבטאת בנגינה ובשירה, תנועה ותאורה ואין כמו אומנות מורכבת להוציא מתוכנו יכולות שלא שיערנו שמצויות בנו.
כשמושיטים יד לעולם המשחק מרחיבים את ארגז הכלים לפיתוח אישי ומשכללים יכולות תקשורת, כמו גם הסרת מחסומים רגשיים ומנטליים.
אם אתם מחפשים סדנת משחק לנוער שהיא הרבה יותר מעוד חוג תיאטרון לנוער שתוכלו למצוא ב-בית ספר למשחק לנוער, הגעתם למקום הנכון!

סדנת משחק לנוער | אנסמבל כאן, סדנה שנתית, בהנחייתה של שיר אברמוב: 36 מפגשים המתקיימים לאורך תשעה חודשים, במהלכה נפגש פעם בשבוע (לא כולל חגים ומועדים), הינה סדנת משחק מקצועית שמקבלת לשורותיה בנות ובני נוער החל מגיל 12, ללא ניסיון משחק קודם – הקבלה לסדנה אינה כרוכה במיונים או באודישנים, אולם נדרשת מחויבות גבוה לתהליך ולקבוצה. לשאלה האם הסדנה מתאימה לכולם עונה שיר אברמוב: “אני מתייחסת ברצינות לתהליך, שמה משקל כאילו המשתתפים בסדנה היו שחקנים מתחילים: מנחה אותם איך ללמוד טקסטים, איך לעבוד על תרגילים. מה שצריך זה להיות פתוח חברתית, לבוא עם לב פתוח לכולם”.

סדנאות משחק לנוער עם שיר אברמוב

סדנת משחק זו מתאימה לבני נוער אוהבי תיאטרון, במה, משחק ומצלמה שרוצים להתפתח ולהתנסות בחוויה מרחיבת אופקים ומשכללת יכולות.
ההתנסות בסדנה מתחילה בבסיס, בלימוד יסודות התיאטרון והופעה על במה. בסדנה נתנסה בתרגילי תיאטרון, אימפרוביזציה, עבודת שחקן על דמות, שיטת סטניסלבסקי. בשלב הבא נעבוד עם טקסט לבן – כולם מקבלים אותה סצנה (מקום, דמויות, סיטואציה, קונפליקט) ועובדים על בנייתה. לאחר מכן נתקדם לעבודה על סצנות מתוך מחזות, לרוב של מחזאי ספציפי ונתמודד עם מונולגים ודיאלוגים.
סדנת משחק לנוער בהנחיית שיר אברמוב הינה סדנה מקצועית שמטרתה הסופית אינה הפקת הצגה, אלא התנסות אישית, חוויתית, תהליך עמוק של היכרות אישית שלי עם עצמי כשחקן, כאדם.

סדנאות משחק לנוער - קבוצה קטנה, יחס אישי

להבדיל מחווית הלימוד בכיתת תיאטרון בה יש בדרך כלל 30-35 משתתפים, בסדנת משחק לנוער תהנו מחוויה אישית והיכרות קרובה של כ- 12-14 בנות ובני נוער וכל מפגש יתחיל בסבב שיתופים אישיים. עם התקדמות התהליך, תרגישו כיצד מתגבש אנסמבל, איך נוצרת קבוצת חברים שיוצרים יחד, מתפתחים ונשארים בקשר. שיר משתפת: “בסדנאות קודמות נולדו חברויות נפלאות. אני עצמי נשארתי איתם בקשר אישי. עבורי, הגיבוש הוא נקודה חשובה, חיבור אמיתי שמביא הרבה הנאה”.
זה מה שכתבה שחר בוהנה, בוגרת הסדנה:
“בחיים לא חשבתי שאהנה, שאלמד, שאתחבר לילדים, כמו שהתחברתי בסדנה. והכל בזמן כל כך קצר. שיר, ידעת להיות קשוחה, אבל לא וויתרת על כל הצחוקים והכיף במפגשים. אני מעריכה את כל מה שעשית בשבילנו, ואני לא יודעת מה אני אעשה ביום שאחרי הקורס. הנסיעה לתל אביב, לפגוש את כל החברים ואותך, וואו, זה היה מדהים. לא יודעת איך אסיים את החופש בלי זה. תודה על הכל. היית מורה מדהימה ואני כל כך מקווה שאני אמשיך בקורס גם בהמשך השנה”.

שיר אברמוב, שחקנית, מורה למשחק וחלק חשוב מאנסמבל כאן. שיר שיחקה בהצגת היחיד ״מחר ניסע ללונה פארק״, השתתפה בסדרות הנוער ״שכונה״, ו״פוראבר״, שחקנית תיאטרון המדיטק בהצגה ״קאיטוש הילד המכשף״, זוכת פרס השחקנית המצטיינת בפסטיבל להצגות ילדים בחיפה. מעבר להיותה שחקנית שחיה ונושמת את השטח, שיר אברמוב מביאה איתה ניסיון רב בהנחיית סדנאות משחק לכל הגילאים ובמיוחד לבני נוער. לשיר תואר בהוראת תיאטרון ובבימוי ומאחוריה שנתיים בהם לימדה תיאטרון בסדנאות אורנה פורת, בתיכון אורט בחולון ובבי״ס גבריאלי בת״א.

סדנת משחק לנוער - משחק מול מצלמה

שיאה של הסדנה בלימודי משחק מול מצלמה והכנה לאודישנים.
המפגשים מתקיימים מול מצלמה ושיר חושפת את חברי הקבוצה לתעשייה האמיתית כשהיא מציגה את אותם בפני מלהק חשוב שרואה אותם באודישן, נותן טיפים, מסביר מה הוא מחפש. בנוסף, מתקיימת פגישה עם סוכן, שמספר על העניינים הפרקטיים של עולם המשחק – כי שיר יודעת כמה חשוב שהמשתתפים בסדנה ידעו מה באמת קורה בתעשייה, אלו דברים שלא מקבלים במגמות תיאטרון.

הניסיון שמביאה שיר, שהשתתפה בשתי סדרות נוער לא יסולא בפז. ללמוד ממי שחיה את השטח, זהו לימוד אמיתי. בנוסף לנסיונה כשחקנית, שיר אברמוב בוגרת מצטיינת של מגמת תיאטרון בתלמה ילין, בוגרת מסלול משחק בסמינר הקיבוצים ובעלת תואר בבימוי והוראה סמינר הקיבוצים.

סדנת משחק לנוער, חיבור אמיתי

שיר מספרת שהחיבור שלה לבני נוערהוא חיבור עמוק. לפני שירותה הצבאי עשתה שנת שירות בעפולה, במגמת תיאטרון. “עבודה עם מבוגרים זה נחמד, אבל נוער יכול לעשות קפיצה בחודשיים שלמבוגר יקח שנה. הם סופגים מהר מאוד, רואים את התהליך בצורה מרגשת. כיף לעבוד עם נוער, הם ספוג שמחכה להתפרץ. במובן האישי כיף לי עם נוער, מצחיק לי עם נוער. יש לי תחושה של שליחות, כי הנוער כיום חי בעולם טכנולוגי, של מסכים וניכור ויש משהו בסדנה, באינטרקציה האנושית שחשוב לי. אני יודעת לשים דגש על הביחד. גם אם לא יצאו שחקנים, הם ירכשו כלים שיעזרו להם, בעיקר חברתית, זה תענוג לראות אותם נפתחים, מקבלים ביטחון עצמי. אני עצמי למדתי בתלמה ילין, גיל שאצלי היה מאוד משמעותי, הגיל בו הדברים מתגבשים, אתה מתחיל להבין מי אתה ומה אתה רוצה. חשוב לי שיבחרו נכון, שיאהבו את עצמם. נוער שמגלה על עצמו דברים שלא ידע, לעמוד על במה זה דבר מאוד חשוף, והעמידה מול מצלמה – אפילו יותר. העבודה עוזרת להתפתחות המהירה, תורמת לבגרות המנטלית. מעבר לכל זה, התלמידים שלי חשובים לי, הם נשארים בקשר גם אחרי הסדנה. יש הרבה אנשים שמנצלים בני נוער, לכן מאוד חשוב שידברו עם אנשי מקצוע, שיכנסו לעולם הזה כשהם בידיים בטוחות. הקשר האישי חשוב לי”.

בנוסף לכל הכישורים שלה, שיר גם צלמת מיומנת, זה התחיל כשאחרי הלימודים בבית הספר למשחק היא עשתה בוק לחבר’ה מהכיתה. שיר מציעה בונוס מיוחד למשתתפי הסדנה : בוק מקצועי במחיר ממש שווה.

סדנת משחק מול מצלמה לנוער - קיץ לוהט

אם אתם מחפשים סדנה קצרה וממוקדת, יש לנו תשובה מצויינת: סדנת קיץ מרוכזת במהלכה נפגש פעמיים בשבוע (בימי שני ורביעי) לשעתיים וחצי של למידה וכיף ויחד נגלה את רזי המקצוע המרתק: משחק מול מצלמה.

לפרטים נוספים והרשמה:
סדנת משחק לנוער – סדנה שנתית
סדנת משחק מול מצלמה לנוער – קיץ 2021

גלילה לראש העמוד

תודה על התענייותך בסדנאות של אנסמבל כאן!

אנא מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליך בהקדם.

דילוג לתוכן