גוף ברחוב

יום רביעי 8.5.24 בשעה 20:30
לכרטיסים

יום שני  20.5.24 בשעה 20:30
לכרטיסים

לרשימת המתנה ושאלות כתבו לנו!
כאן

 

מופע אוזניות ומחול בפלורנטין

עריכה, כתיבה ובימוי: עידו בורנשטייןליווי אמנותי: שלמה פלסנר דרמטורגיה: יעל ביאגון ציטרון | כוריאוגרפיה: אורי שפיר |  מוסיקה מקורית ועיצוב פסקול: קובי ויטמןעיצוב תלבושות: רעות שייבה, גליה אבידר |יעוץ ויזואלי: איריס מועלם | צילומים: יאיר מיוחס | לוגו המופע: איתמר חפץ | עיצוב גרפי: טוני ניידנוב | תמלול ראיונות: סהר סופר סטיופין מאמר על המופע: רקפת אפרת לבקוביץ’ ע.במאי: אשל מור | מדריך הסיור: גלעד גורדון | מנהלת הצגה: עדן מסילתי | שחקני פסקול: עמי ויינברג, ניסו כאביה, שנטל כהן, מחמוד מורה, זוהר מידן, דז’ן מנגשה, טליה מנשה, אסף מרון, גבריאלה קפלן | רקדנים: ענת ועדיה, אורי שפיר

פנינו לא.נשים שגרים בדרום ת”א וביקשנו שיצאו מהבית וישתפו אותנו בחווית ההליכה הפרטית שלהם. וידויים אלה עובדו והוקלטו ע”י שחקני אנסמבל כאן ומלווים במוזיקה מקורית שנכתבה במיוחד למופע. זה מה שאנחנו שומעים באוזניות. מה שנפגוש ברחוב זה מחול. רקדנים יזמינו אותנו למסע מדרכות, קיצורי דרך, פינות חמד וסמטאות אפלות, כדי לחקור את הקשר בין האתר לאדם השוהה בו. יחד יהפוך השיטוט הרגלי לתודעתי, יחד יהפוך המרחב הישראלי הצפוף, פרוץ, קולני וביטחוני – לפואטי, לשיר על רחוב.

המופע נבחר לייצג את ישראל בישראדרמה – חשיפה בינלאומית לתיאטרון 2022.
המופע נבחר לרשימה הקצרה של “קיפוד הזהב”, פרס תיאטרון הפרינג’, לשנת 2022.

“מסע מהפנט עם אוזניות ברחובות ת”א. יצירה עכשווית חדשה עם מוזיקה קצבית, סיפורי חיים ומחול שלא מפסיקים להפתיע.” מרב יודילוביץ’, גלובס  לכתבה המלאה…

“מדובר ברעיון גאוני, לא פחות. לשוטט בפלורנטין זה כיף, אבל לשוטט עם אוזניות, להקשיב לאנשים שחיים שם, כשמסביב רקדנים רצים, קופצים ומרשים לעצמם לעוף, זה משהו אחר לגמרי.” מרתה יודעת, מגזין תיאטרון  לכתבה המלאה…

“על כזה סיור קשה לוותר. גם במה לחוויות של תושבי דרום ת”א וגם אפשרות להכיר את האזור בפרספקטיבה אמנותית וחברתית.” תומי שטוקמן, טיים אאוט. לכתבה המלאה…

נקודת ההתכנסות: קפה קאימאק, רחוב לוינסקי 49

 נא להגיע 15 דק’ לפני תחילת המופע לקבלת האוזניות

חניונים באיזור (7 דק’ הליכה מנקודת ההתכנסות):

לידיעתכם:

  • המופע מומלץ לצפייה החל מגיל 15
  • המופע מתקיים באוויר הפתוח.
  • מומלץ להגיע בנעליים נוחות. 
  • אוזניות יסופקו לקהל תמורת פיקדון של תעודה מזהה. 
  • מאחרים לא יוכלו להצטרף למופע ולא יהיו זכאים לפיצוי.
  • יש להישמע להוראות המדריך ויש לשמור על שלמות ותקינות הציוד.

המופע הקרוב:

 יום רביעי 8.5.24 בשעה 20:30

יום שני 20.5.24 בשעה 20:30

לרשימת המתנה ועוד פרטים כתבו לנו

על גוף ועל רחוב מאת ד''ר רקפת אפרת לבקוביץ'

״כל ההליכה הזאת, האוזניות, זה רק בגלל שביקשתם״ אומר משה (כל השמות בדויים). עידו בורנשטיין הוציא קבוצת אנשים לרחוב, כל אחד מהם בזמן שנוח לו, וביקש מהם פשוט להתחיל ללכת. עם אוזניות. ולדבר את עצמם, את הגוף ברחוב שלהם. איך הרחוב נחווה להם בגוף? מה הם רואים מנקודת מבטם? ומה הם מריחים? שומעים? משה בכלל לא רצה לצאת. הוא מעדיף להישאר בבית. מיכל לעומת זאת, רק תנו לה: ״לצאת מהבית זה הכי כיף״ היא אומרת. ״בחוץ הכל יכול לקרות״. להמשך קריאה…

הצופים שלנו ממליצים:

א.ס.ל.

אחד המופעים המרגשים שהייתי בהם! לרגל ארוע הלכנו למופע קבוצה גדולה של חברים.המופע באויר הפתוח ואיפשר בתקופת הקורונה חוויה משותפת ומיוחדת. המופע יצירתי, מרגש, שובר את גבולות התיאטרון והבמה ומאפשר הרבה מחשבות על נקודות מבט שונות. היה בתחילת המופע טפטוף של גשם שרק הוסיף לתפאורה. המחול ש זוג רקדנים מהממים משתלב עם הרחוב באופן מרגש ומפתיע. הלכנו יחד ברחובות המקסימים של פלורנטין ובפינות קסם וראינו אותם באור שונה ומיוחד. המונולוגים ששומעים באוזניות מרגשים והמוסיקה סוחפת. מומלץ בחום!

דליה כמון

המופע היה מקורי, מעניין, ונהניתי ממנו מאד. אהבתי מאד את הדמויות המגוונות, המוסיקה היתה נפלאה, הסמטאות היוו במה ותפאורה אותנטיים והרקדנים ליוו את המסע במחול מעודן שהשתלב בין ההולכים ברחוב והיושבים בבתי הקפה. המונולוגים הביאו את עולמם של תושבי פלורנטין, ונגעו בכל פינה אפשרית שבלב. אהבתי ואני ממליצה מאד!

עירית ועדיה

גוף ברחוב היתה אחת ההופעות היותר מרגשות שראיתי בשנה האחרונה. שילוב בין מחול מבריק של זוג הרקדנים עם ההתרחשות ברחוב. השוטטות בפלורנטין בתוך האזנה לעולם פנימי עשיר של אנשים שחיים את השכונה, בתקופות חיים שונות וזוויות ראיה אחרות בהתפתחות הנפשית של כל אחד, מייצרת חוויה נפשית וגופנית סוחפת. האינטראקציה הבלתי צפויה עם התרחשויות הרחוב מדגישה לנו כמה גם אנחנו חלק מכל מה שמתרחש בחוץ ובפנים. קשה לתאר במילים. צריך לבוא לראות ובעיקר לחוות.

דנה רייך

אני רגילה ללכת ברחוב ואני רגילה לראות מחול, אלא שהשילוב של צפייה במחול תוך כדי שיטוט ברחובות היה מרתק ועורר בי מחשבות ותחושות חדשות. הטקסט שמושמע באוזניות הפך את כל החוויה למיקרוקוסמוס במרחב ציבורי. זה מבריק ומיוחד.

זיו מזרחי

בזכות ״גוף ברחוב״ ראיתי תל אביב שלא ראיתי עד כה, למרות שאני תל אביבי כבר הרבה שנים. עיר מורכבת: מנוכרת, אפלה, אלימה, אוהבת, עוטפת ומלאת חמלה. המונולוגים מרתקים ונוגעים ללב, והרקדנים שמובילים את הסיור - מרגשים עד דמעות. אני כה שמח להמליץ על החוויה יוצאת הדופן הזו.

שרון יעיש

כיום אין דבר כזה שיטוט, הליכה ללא פשר. אולי להיפך, יכולים לעצור אותך על שוטטות.. איך יכול להיות שהלכת ברחוב סתם. בגוף ברחוב מחזירים אותך לחוויה כמעט קדמונית, בה אתה משוטט עם אוזניות ברחוב ושומע את רחשי ליבם של ההולכים לצידך. זה כמו לשמוע מחשבות של אנשים, חוויה כמעט טראנסית של מוזיקה, תנועה וקולנוע. ההליכה עם האוזניות מנתקת אותך מכל הרעשים מסביב ועושה הזרה לכל הנוף התל אביבי המוכר. הוא נראה לך אקזוטי, מכוער, אפל ומפתה בו זמנית.

רוני ברקת

היינו אתמול בערב, שווה ומאווווד מיוחד!

אביבה גולן

לפני כמה שבועות הלכתי לראות את גוף רחוב… מרתק, משמח, מפתיע, שונה, מקצועי.. הייתה חוויה מאד עוצמתית.. ההליכה ברחובות דרום תל אביב, התחושה שאני חלק מההופעה, הסיפורים המגוונים, ובעיקר הרקדנים הנפלאים שצצו בכל פעם ממקום אחר..

שירי גפני

בפעם הראשונה שבה השתתפתי במופע (כן, כן, הייתי חייבת ללכת שוב!) הגוף שלי צעד  ברחוב, אך הלב והראש עפו לאינסוף ומעבר לו. החוויה הייתה כל כך עוצמתית עד שהחלטתי לשוב למוסיקה לרקדנים, לטקסטים ולשכונה שהיא בעצם תפאורה שכל הזמן משתנה. הנאה צרופה!!!

אדווה לוטטי

״גוף ברחוב״ - מופע מדהים. איזה כייף לגלות דברים כאלה בתל אביב! המלצתי עליו לכל כך הרבה אנשים כבר! מרגש, נוגע, מעורר, מפתיע, ועם השילוב של דרינק לדרך בבר ליד! היה מושלם❤️

יוצרים ורקדנים:

אנסמבל כאן - סדנת כתיבה בהנחיית עידו בורנשטיין: פרויקט כתיבה אישי

עידו בורנשטיין

במאי, כותב ועורך

UriShafir

אורי שפיר

כוריאוגרף ורקדן

ענת ועדיה

ענת ועדיה

רקדנית

קובי ויטמן

קובי ויטמן

מוזיקאי

איריס מועלם

איריס מועלם

ייעוץ ויזואלי

Zriha reading7

שלמה פלסנר

ייעוץ אומנותי

תודות:

תודה מיוחדת לקרין ושיר מבר “ברחוב” שפתחו בפנינו את דלתות הבר ואת ליבן להצלחת המופע; תודה לרקפת אפרת לבקוביץ’, בית הקפה “טוני ואסתר”,  ליאור זלמנסון, אורי לוינסון, מיקי יונס, מור לידור,  רויטל משעלי ולכל מי שייעץ, עזר ותרם מזמנו ומכישרונו להצלחת המופע.

גלילה לראש העמוד

תודה על התענייותך בסדנאות של אנסמבל כאן!

אנא מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליך בהקדם.

דילוג לתוכן