סדנת משחק מול מצלמה בהנחיית אסתי זקהיים

סדנת משחק מול מצלמה בהנחיית אסתי זקהיים איננה עוד קורס משחק מול מצלמה כמו קורסים אחרים שתוכלו למצוא בחיפוש אקראי בגוגל. הדבר הראשון שמבדיל את הסדנה מסדנאות וקורסים אחרים היא העובדה שמדובר בקבוצה רב גילאית – תוכלו למצוא בסדנה משתתפים בגיל 60 כמו גם בגיל 23. לדברי אסתי זקהיים זהו אחד הגורמים החשובים שתורמים לעומק ומשמעות היצירה בסדנה כמו גם להנאה ולחוויה מרחיבת לב ונפש. האנשים שמגיעים לסדנה באים ממקומות שונים, נהנים מניסיון חיים שהורכב מחוויות שונות, מה שהופך את תהליך ההתנסות והלמידה לעשיר ומגוון.

הדבר השני שמבדיל את סדנת משחק מול מצלמה בהנחיית אסתי זקהיים מסדנאות אחרות, הוא שלא מדובר רק בסדנה שבאה להנגיש לימודי טכניקה משחק מול מצלמה אלא בתהליך עמוק, מסע רגשי, מסע של גילוי והתפתחות.

משחק מול מצלמה עם אסתי זקהיים

אסתי זקהיים, אמנית ויוצרת רבת ניסיון, בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל-אביב ובית-הספר למשחק ALRA בלונדון. שיחקה בסרטים רבים ביניהם: עפולה אקספרס – תפקיד עבורו זכתה בפרס האוסקר הישראלי בקטגוריית השחקנית הראשית הטובה ביותר, לילסדה – תפקיד עבורו זכתה בפרס אופיר בקטגוריית שחקנית משנה. שיחקה בהצגות: סדקים בפסטיבל עכו, קונצרט בבית לסין, שירה לוין חיה ומתה בתל-אביב בתיאטרונטו, וכן השתתפה במופע המחול איפה תיקי, פסטיבל הרמת מסך 2003. אסתי הצטרפה לאנסמבל כאן בשנת 2004 והשתתפה בהצגות אלוורה, רעב, נשי טרויה, זריחה, גן ריקי, פרויקט סקס / אחד על אחד, פרויקט סקס / רק סצנות סקס (החלקים הראשון והשני של טרילוגית פרוייקט סקס). אסתי משחקת בהצגה מבצע כפפות משי ובהפקה החדשה של אנסמבל כאן הרוכבים אל הים. לאסתי תואר שני בהנחיית קבוצות ופסיכודרמה, מה שמאפשר לה, כמנחת סדנת משחק מול מצלמה, להביא לקבוצה תרגילים שבאים מעולמות של הריפוי. אסתי פיתחה שיטת עבודה ייחודית המתמקדת בביטוי האישי, ביכולת לדמיין את האחר, להיכנס לנעליו ולהתמודד עם רגשות לא פוטוגניים.

למי מתאימה סדנת משחק מול מצלמה בהנחיית אסתי זקהיים?

הסדנה מתאימה למי שאינם שחקנים, אנשים אנשים המגיעים ממגוון רחב של תחומי עיסוק ועולמות תוכן. המשתתפים והמשתתפות בסדנה מקבלים הצצה פנימה לחיים שלהם עצמם ולחיים של אחרים, הצצה שמאפשרת להם לעשות שינוי, מחדדת את היכולת להתבונן באמנות באופן מעמיק ורחב יותר. אסתי זקהיים מספרת: “בחיים שלנו יש אלבום תמונות. אלבום רשמי ואלבום אחר, סודי, בו נמצאות התמונות שלא צולמו. התהליך אותו עוברים המשתתפים בסדנה דומה לתהליך של פוטותרפיה. לרוב אנחנו מסתכלים על מה צולם, מי צילם, מה היה לפני ומה יהיה אחרי, אבל הדרמה האמיתי נמצאת לרוב בתמונה שלא צולמה. התמונות שאנחנו חושפים מול אחרים הן התמונות שמספרות: הנה אני בטקס סיום לימודים, הנה אני חוגג ביום הולדת, הנה אני מגיע להישגים נפלאים…התמונות שלא צולמו: חבר פגע בי, קרוב משפחה שלי נפטר, קרתה לי טראומה שאיני רוצה לדבר עליה. הדרמה שלנו שוכנת במקומות הלא מצולמים שנחקקו בנשמה. זה מה שעושה אותנו למי שאנחנו. אנחנו שילוב של התמונות שאנחנו חושפים והתמונות שאנחנו מסתירים”.

משחק מול מצלמה, עולם חדש נגלה

המטרה של מי שמגיע לסדנה היא לטעום מהעולם המורכב של משחק מול מצלמה עם היכולת ליהנות מהמקומות המרפאים שיש לו להציע. סדנת משחק מול מצלמה בהנחיית אסתי זקהיים לא הופכת את משתתפיה לשחקנים, אלא מאפשרת להם לעבור תהליך ולהפוך את החיים לכאלה שיותר נעים, מנחם ואולי קל לחיות.
בסדנה נכיר כלים שיאפשרו לנו לשכלל את היכולת לעבור ראיון טלוויזיוני, ולעמוד באופן בוטח ומשוחרר מול קהל בהרצאות ומפגשים.. הסדנה מתאימה לכל מי שרוצה לפגוש עולם פנימי ולהשתמש בו כדי לחיות חיים מלאים ועשירים יותר. הבקשה היחידה של אסתי היא: תבואו תבואו סקרנים ופתוחים ועם רצון להתמסר לתהליך.

סדנת משחק מול מצלמה בהנחיית אסתי זקהיים, תרשו זאת לעצמכם.
בסדנה מעודדת אסתי את המשתתפים לראות עצמם כמי שיוצרים את עולמם, בדרך בה הם מתבוננים ופועלים עם עצמם ועם סביבתם ולהרחיב את מידת החופש שלהם. באמצעות טכניקות של משחק מול מצלמה ושיטות עבודה דרך אמנות כמו סיפורים אישיים מצולמים, דמיון מודרך, אימפרוביזציות ושימוש במונולוגים וסצינות מסרטים וסדרות, נלמד לשים מסיכה, להיות מישהו אחר ודרך כך לתת חופש לחלקים בתוכנו.

סדנת משחק מול מצלמה כוללת סדרה של 10 מפגשים, המתקיימים אחת לשבוע, בימי רביעי בין השעות 19:30-22:30 בסטודיו של אנסמבל כאן, רחוב אבן גבירול 106, תל אביב

גלילה לראש העמוד

תודה על התענייותך בסדנאות של אנסמבל כאן!

אנא מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליך בהקדם.

דילוג לתוכן