סדנת משחק של אנסמבל כאן בהנחיית ניסו כאביה: לגלות את עצמך מחדש

סדנת משחק של אנסמבל כאן בהנחיית ניסו כאביה, איננה עוד סדנת משחק שתוכלו למצוא במתנ”ס הקרוב למקום מגוריכם או עוד חוג לימודי משחק לאנשים מבוגרים. סדנת משחק של אנסמבל כאן היא סדנת עומק, המיועדת לאנשים שחיידק הבמה חי ובועט בליבם. זוהי סדנת משחק המאפשרת למשתתפים בה לערוך היכרות מחודשת עם עצמם, תוך שימוש בכלים תיאטרליים כמו: עבודה על דמות, מונולוגים, סצנות, אילתורים, משחקי תיאטרון והופעה על במה.

השאלה הראשונה שתתבקשו לשאול את עצמכם בסדנה היא:
למה באתי?
ומיד אחריה תצטרכו למצוא תשובה לשאלה עמוקה אפילו יותר:
מה אני רוצה להשיג?
בשלב הראשון מקבלים המשתתפים בסדנה כלים שמאפשרים להם להכיר את עצמם קצת יותר טוב ומזווית אחרת ותשובות לתהיות כגון:
מי אני על הבמה?
מה האינסטינקט המשחקי שלי?
מה מפעיל אותי כשחקן?
מה הן החוזקות שלי ובמה עוד עליי להשתפר?
בשלב השני מתבצעת עבודה על טקסטים דרמטיים, מונולוגים וסצנות והמשתתפים בסדנה לומדים איך לבחור טקסט דרמטי שיקדם אותם ומתאים בדיוק להם, איך הופכים מונולוג לאישי, איך מנתחים את הטקסט ואיך עובדים על דמות.
בשלב השלישי עובדים המשתתפים על פרזנטציה מול קהל, שהיא שיאה של הסדנה.

סדנת משחק של אנסמבל כאן, למי הסדנה מתאימה?

אם אתם מחפשים דרך להשתמש בכלים מעולם המשחק וההדרכה כדי להגיע לעצמכם, הגעתם למקום הנכון. אם יש לכם אינסטינקט משחקי, אם חלמתם פעם על להיות על הבמה, קריירה בעולם התיאטרון, הגעתם למקום הנכון והשורות הבאות נכתבו במיוחד עבורכם.

סדנה למשחק עם ניסו כאביה, מתאימה אנשים המעוניינים לרכוש כלים הבימתיים כדי לשכלל את הביטוי העצמי ולחזק את החיבור אל האני, אל מה שמפעיל אותנו, אל מה שמאפשר לנו להיות עצמנו בגרסה מאפשרת ומלאה יותר, הגעתם למקום הנכון.

מה מייחד את סדנת משחק של אנסמבל כאן על פני סדנאות משחק אחרות?

ניסו כאביה, שחקן, בוגר בית הספר למשחק של יורם לוינשטיין, השתתף בהפקות של תיאטראות רבים, ביניהם הבימה, בית לסין ותיאטרון באר שבע והצטרף לאנסמבל כאן בספטמבר 2016. ניסו פיתח דרך הנחיה ייחודית המביאה לידי ביטוי את מגוון היכולות שרכש כשחקן ומנחה סדנאות. דרך מודעת שמשתמשת בכוחות התרפיה והעוצמה של אמנות המשחק לאנשים שאינם מתחום המשחק. עבור ניסו, הבמה היא מעבדה והטקסט הוא כלי המשמש אותו להעביר אנשים ממקום למקום, להניע אותם מאזור הנוחות וכשיש צורך, ליצור זעזוע שיעצב את עולמם הפנימי, ירחיב ויעשיר אותו.

עוצמתו של הכלי הבימתי, בהנחייתו, לדבריו של ניסו, באה לידי ביטוי במלואה במצבים בהם יש למצוא דרך אחרת, שונה, להתמודד עם מצבים מורכבים. אחת הדוגמאות המעניינות היא אנשים במצב של שחיקה, מצב שכיח בעולם בו אנו חיים היום. שחיקה היא מצב המוכר לרבים מאתנו, מצב שגורם לנו להיות רחוקים מעצמנו ופוגע ביכולת ליצור קשר אמיתי עם הזולת. סדנה למשחק של אנסמבל כאן תאפשר לכם לצאת מהאוטומט שמקבע אתכם, כי מה שמסקרן את ניסו הם אותם אנשים שלא בחרו במקצוע המשחק כדרך חיים, ויש לו יכולת להנחות אותם למקום אחר בזכות החוויה האישית שלו. ניסו עובד כשחקן: מנסה לנקות את המקום המשחקי ולהבין איפה זה נוגע בכל אחד ואחת ממשתפי הסדנה ברמה האישית. יש לו יכולת להתחבר לכל דמות, תפקיד ומצב על הקשת הרחבה והמגוונת של המנעד הרגשי של בני האדם, עבורו, דווקא המקומות הרחוקים הם המעניינים יותר. בעזרת טקסט דרמטי המותאם בקפידה ומתוך הבנה עמוקה כל הכלים הבימתיים, ניסו מכוון למקום ממנו ניתן לצאת לדרך, להתגבר על מבוכה, על הפחד לעמוד מול קהל. סדנה למשחק עם ניסו כאביה מתנהלת מתוך מקום מכיל, חם ועוטף ובאווירה תומכת, עבודה קבוצתית שהמטרה שלה היא לחקור ולשלוט בכלי הבימתי עד להשגת התוצר הסופי – חוויה תיאטרלית שמשקפת את העולם האישי. וכל זה מתנהל באווירה חמה, מכילה ותומכת שמובילה לחוויה תיאטרלית מלאה בערב סיום מול קהל.

לפרטים נוספים על סדנת משחק של אנסמבל כאן בהנחיית ניסו כאביה יש ללחוץ כאן 

גלילה לראש העמוד

תודה על התענייותך בסדנאות של אנסמבל כאן!

אנא מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליך בהקדם.

דילוג לתוכן