אנסמבל כאן, סדנאות

אנסמבל כאן הינה קבוצת תיאטרון שהקימו שלמה פלסנר – במאי, ועידו בורנשטיין – מחזאי. קבוצת התיאטרון מעלה מגוון הפקות, חלקן מבוססות על מחזות מקוריים וחלקן על עיבודים עכשוויים לטקסטים קלאסיים. מה שמייחד את האנסמבל, שלצד פעילות תיאטרון ענפה, מקיימים חברי הקבוצה סדנאות ומעבדות יצירה.

חברי אנסמבל כאן מביאים לבמה זווית יחודית הנובעת בן היתר מכך שמלבד העשייה השוטפת שלהם כיוצרים לבמה, נמצאים חברי האנסמבל בדיאלוג בלתי אמצעי עם הקהל, במפגש קרוב ותכוף בסדנאות אותן הם מעבירים. חברי אנסמבל כאן מקיימים לאורך השנה סדנאות מגוונות: סדנאות כתיבה, סדנאות משחק למבוגרים ולנוער.

סדנאות אנסמבל כאן פועלות כבר עשרים שנה ומציעות מגוון סדנאות כתיבה ומשחק שמטרתן ללוות אנשים בשכלול ופיתוח יכולות יצירתיות. סדנאות האנסמבל שונות משאר הסדנאות בשוק בכך שחברי הקבוצה מבינים את הכוח של יצירה בקבוצה, כוחו של שיתוף פעולה המזין את היצירה ומפרה אותה וחיים את סוג היצירה הזאת כחלק מהשגרה.

סדנת כתיבה, אנסמבל כאן

קחו למשל סדנת כתיבה כמו סדנת כתיבה עם עידו בורנשטיין, מחזאי, מורה לכתיבה ודרמטורג הבית של אנסמבל כאן, בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב במסלול תסריטאות. לצד מעל לעשרה מחזות שכתב לקבוצה, שימש עידו כתסריטאי הראשי של סדרת הטלוויזיה פלורנטין וכתב לסדרות נוספות. כמנחה עידו מחבר בין טכניקות כתיבה למסך, כתיבה לבמה וכתיבת פרוזה, בהם התנסה בעבודה עם שחקנים וכותבים, אותם הוא מיישם גם בכתיבת פרוייקטים לאנסמבל. מטרת התרגילים החוויתיים היא לעקוף את הראש, לזהות את הסיפור שמקנן בנו ואת הפורמט שהכי מתאים לספר אותו.

לימודי משחק, אנסמבל כאן

סדנת משחק שנתית בהנחיית אודליה דדון. אנסמבל כאן מציע מסלול מקיף וייחודי ללימודי משחק למבוגרים, מסלול שבו במהלך שנה אחת, המשתתפים גם ילמדו משחק (תנועה, אילתור, עבודה על דמות, עבודה על מונולוגים, עבודה על סצנות) וגם יתנסו בהעלאת הצגה מלאה על במת תיאטרון אמיתי בסוף הסדנה. מרכזת הסדנה היא אודליה דדון, שחקנית, בוגרת בית הספר למשחק בית צבי, השתתפה במגוון הפקות של תיאטראות רבים, בעלת ניסיון רב בהוראה ב”בית העם” ברחובות. אודליה פיתחה דרך הנחיה ייחודית המביאה לידי ביטוי את מגוון היכולות שרכשה כשחקנית ומנחת סדנאות. אודליה מנחה את הסדנה מתוך מקום מכיל, חם ועוטף ובאווירה תומכת, ובקצב שמתאים לאופי הקבוצה.

בסדנה יפגשו המשתתפים גם מורים אורחים, שישלימו את התמונה ויאפשרו להם לטעום מכל העולמות. שלמה פלסנר ילמד פיתוח דמות, דניאל סטיופין ינחה את הקבוצה בעבודה על מונולוגים, אסתי זקהיים תלמד את העבודה על סצנות ועומר שמר יעביר לקבוצה שיעורי תנועה תיאטרלית ופיתוח גוף.

סדנה שנתית למשחק מאפשרת בזמן קצר לעבור חוויה של לימודי תיאטרון מלאים ומגשימה חלום של לעלות על הבמה בהפקת תיאטרון מקצועית עם תפאורה ותאורה על הבמה של אולם תיאטרון אמיתי.

סדנאות משחק לנוער, אנסמבל כאן

גם לצעירים שבינינו אנסמבל כאן מציעה סדנת משחק, סדנה לבני נוער אוהבי תיאטרון, במה, משחק ומצלמה שרוצים להתפתח ולהתנסות בלימוד יסודות התיאטרון והופעה על במה. את הסדנה מנחה שיר אברמוב, שחקנית, מורה למשחק וחלק חשוב מאנסמבל כאן. מעבר להיותה שחקנית שחיה ונושמת את השטח, שיר אברמוב מביאה איתה ניסיון רב בהנחיית סדנאות משחק לכל הגילאים ובמיוחד לבני נוער והיא בעלת תואר בהוראת תיאטרון ובבימוי ומאחוריה שנתיים בהם לימדה תיאטרון בסדנאות אורנה פורת, בתיכון אורט בחולון ובבי״ס גבריאלי בת״א. בסדנה יתנסו המשתתפים בתרגילי תיאטרון, אימפרוביזציה, עבודת שחקן על דמות, שיטת סטניסלבסקי ויחוו עבודה עם טקסט לבן – כולם מקבלים אותה סצנה ועובדים על בנייתה, כל אחד ואחת בדרך ייחודית שתוביל בהמשך להתמודדות עם מונולגים ודיאלוגים. מטרת הסדנה אינה הפקת הצגה, אלא התנסות אישית, חוויתית, תהליך עמוק של היכרות אישית עם עצמי כשחקן, כאדם.

משחק מול מצלמה, אנסמבל כאן

סדנה נוספת שמציע האנסמבל היא סדנת משחק מול מצלמה בהנחיית אסתי זקהיים שהדבר הבולט שמבדיל אותה מסדנאות אחרות, הוא שלא מדובר רק בסדנה שבאה להנגיש לימודי טכניקה משחק מול מצלמה אלא בתהליך עמוק, מסע רגשי, מסע של גילוי והתפתחות. אסתי פיתחה שיטת עבודה ייחודית המתמקדת בביטוי האישי, ביכולת לדמיין את האחר, להיכנס לנעליו ולהתמודד עם רגשות לא פוטוגניים.

אסתי זקהיים, אמנית ויוצרת רבת ניסיון, בוגרת החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל-אביב ובית-הספר למשחק ALRA בלונדון, שיחקה בהצגות ובסרטים רבים והיא בעלת תואר שני בהנחיית קבוצות ופסיכודרמה. אסתי מאתגרת את המשתתפים בסדנאות שלה עם תרגילים מעולמות של הריפוי. סדנת משחק מול מצלמה מתאימה למי שרוצה לטעום מהעולם המורכב של משחק מול מצלמה וליהנות מהמקומות המרפאים שיש לעולם הזה להציע.

קורס סטנדאפ, אנסמבל כאן

קורס סטנדאפ של אנסמבל כאן בהנחיית תומר שרון הינו חוויה מהסוג שעשוי להפוך אותנו חזקים מכפי שהיינו. במסע שכזה, עדיף לבחור מורה דרך שיכול להסביר לא רק את הבדיחות, אלא גם את הפרפרים בבטן. אחד שיכול ללמד איך לכבוש פחד, להיות גמיש ולא משנה מה יקרה, ולמצוא כוח ברגע, אחד שמגיע מהשטח ומאחוריו ניסיון מוכח של סטנדאפיסט מוצלח . תומר שרון חי במה כבר מגיל 10, כיכב במגוון סדרות טלוויזיה והיה מועמד לפרס אופיר לשחקן המשנה הטוב ביותר על תפקידו בסרט “צומת וולקן”. ב-2014 זכה בפרס קלצ’קין לשחקן המצטיין ובמקביל ליצירה הבימתית, לימד תומר משחק ואילתור – שהוא הבסיס לסטנדאפ. במפגשים תומר מלמד איך לקחת את החרא של החיים ולעשות אותו מצחיק כשהוא שולט במקצועיות בכלי טיפולי רב עוצמה.

גלילה לראש העמוד

תודה על התענייותך בסדנאות של אנסמבל כאן!

אנא מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליך בהקדם.

דילוג לתוכן