כיכר

מאי:
יום רביעי 15.5.24 בשעה 20:00
להזמנת כרטיסים

יום רביעי 22.5.24 בשעה 20:00
להזמנת כרטיסים

לרשימת המתנה ועוד פרטים כתבו לנו
כאן

 
כיכר - מופע עם אוזניות המתרחש בכיכרות עירוניות

כיכר - מופע עם אוזניות המתרחש בכיכרות עירוניות

כתיבה: עידו בורנשטיין |  בימוי: עידו בורנשטיין, שלמה פלסנר| דרמטורגיה: רויטל משעלי | עיצוב תנועה: עומר שמר |  מוסיקה מקורית ועיצוב פסקול: קובי ויטמן | עיצוב חלל ותאורה: איריס מועלם | עיצוב תלבושות: נועה דותן  | עיצוב גרפי: אליעד סודאי  | ע.במאי: גלעד גורדון | מדריכי הסיור: גלעד גורדון, ספיר הארטמן | שחקני פסקול:  שי אגוזי, אמיר גולדמן, חי מאור | פרפורמריות יוצרות: תמר ברבי, ענת ועדיה, עדילי ליברמן

אנחנו מזמינים אתכן.ם לצאת מהבית ולפגוש אותנו בכיכר. תחת כיפת השמיים נרכיב אוזניות ונצלול לסיפורי התבגרות אישיים, דרכם תשתקף מציאות ישראלית גברית. מנגד נראה שלוש נשים מקשיבות. הגברים מדברים, הנשים שותקות.
לאט לאט יתהפכו היוצרות. הנשים יגיבו לפסקול, יפעלו במרחב הציבורי. החוויה תתמזג, קול ותנועה. כך ייווצר חיבור ייחודי אשר מזמין גם את המשתתפים לזהות בתוכם.ן  אפשרות לדיאלוג, למפגש חוצה מגדרים, לשינוי. הצטרפו אלינו למופע אינטימי במקום המרכזי ביותר בעיר.

המופעים הקרובים יתקיימו בכיכר גבעון בת”א.
נקודת הכינוס: בריכת הלוטוסים בקצה המערבי של הכיכר

 יש להגיע 15 דק’ לפני תחילת המופע כדי לקבל אוזניות וכיסאות מתקפלים תמורת פיקדון.

ניתן לחנות בחניון גבעון של אחוזת חוף- לפרטים

משתתפי המופע מוזמנים לעבור בבר “שניט” ולקבל 25% הנחה על כל התפריט בהצגת הכרטיס.
מומלץ להצטייד בדרינק לדרך…

בר שניט

לידיעתכם:

  • המופע מתקיים באוויר הפתוח. 
  • המופע מומלץ לצפייה מגיל 14.
  • מומלץ להגיע בנעליים נוחות.
  • אוזניות וכיסאות מתקפלים יסופקו לקהל תמורת פיקדון של תעודה מזהה.
  • מאחרים לא יוכלו להצטרף למופע ולא יהיו זכאים לפיצוי.
  • יש להישמע להוראות המדריכים ולשמור על שלמות ותקינות הציוד.

תאריכי המופע:
מאי:
יום רביעי 15.5.24 בשעה 20:00- https://eventbuzz.co.il/15524

יום רביעי 22.5.24 בשעה 20:00- https://eventbuzz.co.il/22524

לרשימת המתנה ועוד פרטים כתבו לנו- https://ensemblecan.com/contact/

ציירי לי כיכר
המחשבה על הכיכר מתחילה במחוזות ארכיטקטונים, בשאלה כיצד מבנה ומרחב מעצבים גוף וזהות. הכיכר היא מרחב המקבץ מגוון קולות, דעות, סגנונות, טיפוסים ומינים. כיכר, כמו גוף, היא תוצר תרבותי.  מצד אחד, מבנה הכיכר מזמין, ממגנט, מאחד בין מגוון קהילות, מזמן שהייה משותפת;  מצד שני, הוא ממסגר, ממשטר ומעצב. הכיכרות בארץ מעוצבות על פי מודלים אירופאים, עציים, סנטרליים, לעיתים בעלי גוון טוטליטארי. המוניומנטים בכיכר, ברובם, פאליים, מיועדים לחזק אצל יושבי.ות הכיכר תחושות של שייכות, סדר וביטחון. המזדמנים.ות לכיכר מוזמנים.ות להשהות את שאון העיר ולקחת הפסקה/פאוזה, אך לא בלתי מוסדרת. מקומות המשחק, השיטוט, הישיבה והרביצה מסומנים וברורים. הקול המסדיר והמארגן נשמע ב״קול״ רם.  

הקול הבוקע״ מהכיכר הוא קול גברי. במסורת המחשבה המערבית המטאפיזית, נתפס הקול כיסוד השפה וכנוכחות ראשונית ובלתי אמצעית. ככזה הקול נתפס כאלמנט תבוני, גברי, המכונן את הסדר הקיים. הקול כמו ״קול האב״ של לאקאן מכיל את מרות החוק והסדר, ותפקידו לחנוך את הסובייקט אל תוך שורות הסדר החברתי ההגמוני. סדר היום והמרחב הציבורי מעוצבים  על ידי אג׳נדות ואידיאולוגיות גבריים. בכיכר אנו חולפים על פני א.נשים יחידים.ות, זוגות וקבוצות שאיתם אנו חולקים את המרחב, אבל אין לנו גישה אליהם.ן אין לנו את היכולות להאזין לקולות הפנימיים שלהם.ן, להסתכל להם בעיניים ולנהל איתם דיאלוג אמיץ וכנה. 

 

במופע ״כיכר״ ניתנת לנו האפשרות הזו. האפשרות לחבר בין המונולוגים הפנימיים ולהפוך אותם לשיח פוליפוני/ רב-קולי רב משתתפים.ות. אנו שמים.ות את האוזניות וצוללים.ות אל תוך עולמם של שלושה גברים הנחשפים בשלושה וידויים. וידויים רטרוספקטיביים (ילדות, נעורים ועכשיו), וידויים חשופים, כנים, מצמררים, נאיבים ואלימים. הקולות הנחשפים במופע הם קולות גבריים שונים מקולות הפטריארכיה, מן הקולות הדומיננטיים הנשמעים במרחב הציבורי ובאמצעי התקשורת. אלו קולות חסרי ביטחון, מהוססים, כואבים, פגומים, קולות שבורים. קולות המספרים את תולדות הקול הגברי שמעצב את המרקם החברתי תרבותי בעולם ובישראל בפרט. ״כיכר״ היא איום, אך היא גם הזדמנות לדמיין מרחב של ריפוי. הקולות הנשמעים באוזניות מושהים לפרקים. לעיתים הם מושתקים באופן מכוון ולעיתים ממוסכים על ידי התנועה הגופנית הנשית שלמול הצופה. האלטרנטיבה לקול הגברי, כמו גם האופציה לשינוי, חבויות בתנועה הגופנית אותה מציעות ומבצעות המופיעות, במבט ובמגע שלהן. כיבוי הקול, או השהייתו, מאפשרים למרחב האפשרויות להתעצם. האין-קול של המופיעות, מייצר מרחב פנטזמטי של אפשרויות המעורר רגשות חמלה ותקווה לעתיד אחר. 

 

ד״ר רויטל משעלי
גלילה לראש העמוד

תודה על התענייותך בסדנאות של אנסמבל כאן!

אנא מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליך בהקדם.

דילוג לתוכן