סדנת סדנת משחק שנטל

מועד פתיחה: יפורסם בקרוב
מתי: ימי ג’ בין השעות 19:30-22:30
משך: 12 מפגשים
לפרטים והרשמה

 

סדנת המשחק של אנסמבל כאן: 

בהנחייתשנטל כהן

אנחנו רוצים שיראו אותנו, אבל כמו שאנחנו, עם כל הצבעים והקולות שמתחבאים שם בפנים.

משחק מאפשר לממש כמיהה ילדית זו, להיות במרכז, לתפוס במה, לזכות בהכרה.

משחק מאפשר לקחת סיטואציות מהחיים, לבחון איך אנחנו רגילים לפעול, ואז לצאת מהאוטומט ולבחור מחדש, אחרת.

משחק מאפשר להשתעשע. להפסיק להיזהר, לכאוב, לאהוב.

סדנת המשחק של אנסמבל כאן חושפת את המשתתפים לטכניקות שונות של שפת הבמה. דרך מגוון תרגילים פיזיים, עבודה על נוכחות ואימון קולי, נטמיע בגוף את החוויה שהמילים יוצרות, נרחיב את המינעד והגמישות הרגשית, נתאמן באותנטיות וחופש בתהליך היצירה, ונלמד להשתמש בכלים האלה בעולם האמיתי.

סדנת המשחק של אנסמבל כאן מתקיימת ברצף משנת 2000, עת הוקמה קבוצת התיאטרון, והיא מאפשרת לקהל הרחב לחוות מקרוב ולעומק את מלאכת אמנות הבמה בהנחיית יוצרי ושחקני האנסמבל.

שנטל כהן

בוגרת ביה”ס למשחק ובעלת תואר בבימוי והוראת תיאטרון במכללת סמינר הקיבוצים. ניסיון בתיאטרון:

בתאטרון הקאמרי: שום גמדים לא יבואו – הצגת יחיד, שייכת – הצגת יחיד.

בתאטרון תמונע: ירמה, הגט – הצגת יחיד, השולחן, לה מאריפוסה.

תאטרון יפו: אלף לילה ולילה, האוהל האדום, קרקס קוראז’ ,המערב הפרוע.

השתתפה בסרטים תל אביב ו-רסן. מלמדת סדנאות תיאטרון לנוער ומבוגרים במסגרות שונות החל משנת 2010.

הצטרפה לאנסמבל כאן ב-2012. השתתפה בהצגות גן ריקי, נשי טרויה,

ובחלק השני של פרויקט סקס: רק סצנות סקס.

ממליצות וממליצים על סדנת המשחק של אנסמבל כאן:

מיכאל אלוני

שחקן

חופש ואפשרות לפרוץ מעבר לגבולות של עצמך. אני ממליץ לכל מי שרוצה לצמוח בעוד כמה ס”מ, בין אם כשחקן ובין כאדם, להרשם לסדנה ולהינות מחוויה מדהימה לפחות כמו שלי היא היתה.

רחלי מרחב

אדריכלית נוף

סדנת משחק. שם מדויק. במילה סדנה יש עבודה, במילה משחק יש חופש. וזה מה שאני מקבלת שם, בסדנה של שלמה, פעם בשבוע שלוש שעות של עבודה וחופש. חופש להיות, חופש לטעות, חופש לבטא דברים שלא ידעתי על קיומם. והכל ממוקד ומונחה ברגישות ואינטליגנטיות. הגעתי לסדנה כי כבר הרבה שנים אני מרגישה שיש לי קול מושתק. שיש לי מה להגיד ואני לא יודעת איך. ואני לא אישה ביישנית. להיפך. הייתי אדריכלית ראשית של רשות הגנים הלאומיים, שימשתי כיו”ר איגוד אדריכלי הנוף בארץ. ידעתי לעמוד על שלי. ולמרות זאת הרגשתי שיש שם עוד. מאז שאני משתתפת בסדנה אני יכולה לומר בבירור שלא טעיתי. שלמה עובד איתנו על שילוב של mind, רגש וגוף. ואני מרגישה איך בכל מפגש שלושת התחומים האלה נפרמים, מתחדדים ונשזרים שוב יחד. בכל תרגיל ובכל אינטראקציה בקבוצה זה קורה וקורם צורות יפות ומרתקות. ויש לכלי הזה יתרון גדול: הוא מאפשר לי לחוות את עצמי לא בתור הציור של חיי, אלא בתור הציירת של ציור-חיי. וזה הבדל גדול. וזה חופש גדול. וזו עוצמה שאני מאחלת אותה לכל אחת ואחד.

דורית אבניר

תרפיסטית באומנות

הסדנה של שלמה היא חוויה מרחיבת לב ונפש. ברגישות וחוכמה הוא יוצר סביבה של הקשבה ודיאלוג בינך לבין עצמך ובין חברי הקבוצה. בתהליך תומך ועקבי, עם הרבה קבלה ואהבה, הוא מייצר מרחב מאפשר של פתיחות למשחקיות וחופש הבעה אותנטית דרך אימפרוביזציה, תנועה, שירה ושיתוף. שלמה אף פעם לא מוותר! תמיד דוחף להעז עוד, לשחרר יותר, להיפתח עד תום. נחשפתי לחוויה משמעותית של גילוי עצמי וצמיחה שלא תמיד היתה פשוטה או קלה אך תמיד מרגשת ומפתיעה.

אסתי זקהיים

שחקנית אנסמבל כאן

שלמה יודע לזהות מה אתה צריך כשחקן, להושיט יד וללכת איתך דרך. בסוף הדרך מוצאים יחד איתו את הלב והכאב והגוף וההומור של הדמות, ואז גם מתרחש הקסם הזה שקוראים לו הצגה. עשיתי 6 הפקות עם שלמה כשחקנית ועדיין האיש הזה מפתיע אותי כל פעם מחדש ביכולת שלו להקשיב ולנהל דיאלוג.

פיני טבגר

במאי ושחקן

הגעתי לת”א בגיל שמונה עשרה, הייתי לבד בעיר הגדולה והחלטתי להצטרף לאיזה חוג. בחלל הסטודיו, בסדנה של שלמה, ביטאתי את עצמי לראשונה בקול, בתנועה. המקום הזה איפשר לי  לפרק מטענים, להתבונן, לחפש. גם המשתתפים האחרים חיפשו. זה היה מסע אישי משותף. בסוף כל שיעור קיבל כל אחד “חמש דקות על הבמה”. זה היה המקדש לשירים ולמונולוגים שכתבתי. בסוף אותה שנה הבנתי שאני רוצה להיות שחקן. אבל מה שהיה שם היה הרבה מעבר.

שרון אלוני

עורכת דין

קשה לתאר במילים כמה נהדרת ומיוחדת הסדנה למשחק של שלמה פלסנר. רק מי שחווה אותה מבין את קסמה. זו סדנה שמשלבת תנועה, ריקוד ומשחק, כשהשילוב שלהם יחד מעצים ונותן המון תובנות לחיים. זה הרבה מעבר לסדנת משחק רגילה. כמובן שכל זה מתאפשר בזכות שלמה פלסנר עצמו שניחן ביכולת נדירה להוציא מכל אחד את המיטב. כמי שהשתתפה בסדנה במשך זמן ממושך אני ממליצה עליה מכל הלב.

עמית פורת

במאי תיאטרון

ה’מורה’ שלי. למשחק ובכלל. הסדנה שלו הרחיבה את מנעד החיים שלי. ממליץ בליינד.

נעמה ניסים

מורה לפילאטיס ויוצרת וידאו דאנס

אחרי שנים של מחול החלטתי ללמוד משחק. חיפשתי משהו שיידבר אליי. עבודת משחק אבל עם דגשים של עבודה עם הגוף. קיבלתי המלצות ממביני דבר ומבלי להסס נרשמתי. מצאתי את עצמי בסדנה לתקופה של כשנה וחצי כשמיד אחריה התחלתי את לימודי המשחק בסטודיו של ניסן נתיב. שלמה עצמו בוגר ניסן ורקדן לשעבר ובלי קשר אדם מדהים ובמאי מוכשר. איתו מצאתי את מקומי. הוא הצליח להוציא ממני את עצמי. בסדנה היתה לי תחושה של בית.

ענבר סוירפמן

שחקנית

לפני שלמדתי בניסן נתיב, למדתי אצל שלמה. ממליצה בחום לכל מי שרוצה תיאטרון, אבל עדיין לא בי”ס למשחק ובכלל למי שרוצה משחק לנפש, העצמה והרחבת התודעה ובכלל – לעבור תהליך של למידה ויצירה בחברותא בהנחייתו של מורה ואיש אהוב

שני ששון

יום שני מגיע. התרגשות מציפה אותי. כל פעם זו חוויה שונה. תמיד מפעימה. לא פשוט להסביר מה קורה בסדנה במילים. דמיינו את עצמכם מתנתקים מהיומיום. ומתחברים. מתחברים לעצמכם, לקבוצה, לאנרגיה. אתם תצחקו, תבכו, תתרגשו, תכעסו, תצעקו, תלחשו, תשתוללו, תשירו, תקראו, תכתבו, תדברו, תשתקו, תהיו. הכל. הסדנה הזו מאפשרת להיות הכל. יש בה חופש. חופש שמביא לצמיחה וגילוי, חופש לשמחה ולשקט פנימי מבורך. זו תחושה עילאית. לא פחות. ושלמה מנחה בחסד. הוא מנצח על התזמורת המדהימה שנוצרת ברגישות והקשבה בלתי רגילים. יכולתי לכתוב ימים על הסדנה הזו, כי היא באמת כיף אדיר, אבל במשפט אחד – זו המתנה הכי גדולה שאתם יכולים להעניק לעצמכם.

רוני עומר

סיפרתי סיפורים, המצאתי סימולציות קיצוניות, שיחקתי בקונפליקטים דימיוניים, חוויתי את הגוף, הנפש הציצה דרך חרכי העיניים, מצאתי חברי נפש ומידי שבוע, בסיום הסדנה, הגעתי הביתה בצעדי ריקוד מרחפים. התרוממות רוח. למדתי לשיר מהבטן, לא מהגרון, להיות נוכחת ולמלא את החדר. כך מצאתי את קולי הנמוך, האמיתי, שהסתתר עשרות שנים מאחורי קול גבוה של גברת. למדתי המון על עצמי, על חברות, על הקשבה ותמיכה. קיבלתי אהבה בכמויות, נגעתי בגוף וברוח של חבריי והתרגשתי בלי סוף. שלמה ניווט את הספינה בחכמה רבה. הוא הכיל את כולנו באורך רוח, תמך, קידם והיה לנו מורה דרך למשחק ולחיים. תודה ענקית על כל רגע. אני אמשיך להתגעגע עד הסדנה הבאה.

גילי יפת

סדנת המשחק היתה חוויה משמעותיות מאוד עבורי. למדתי להכיר בה עוצמות שלא ידעתי שחבויות בי. בזכות שלמה, שהוא בעל רגישות ועוצמה בלתי מתפשרים, זכיתי במתנה יקרה. הצלחתי לזוז  מאזורי הנוחות ולאפשר לראשונה בחיי להביא רבדים עמוקים למודעות ולקידמת הבמה. פעם בשבוע, במשך שלוש שעות, שיחררתי מחסומים ועכבות, נתתי ביטוי לרצונות וחשקים חבויים ופשוט שיחקתי. אני ממליצה באהבה לכל אחד לתת לעצמו מתנה גדולה ולהצטרף לסדנה החוויתית  והעוצמתית של שלמה.

שימרית סלונים

חיפשתי מסגרת ללמוד, להינות ולהשתחרר מלחציי היום יום. הצטרפתי לסדנה. זו היתה חוויה מלאת לימוד והנאה. כיף גדול, אחלה אנשים ובעיקר כמה שעות של חופש וחיות לעצמי. בזכות מנחה מופלא עברתי תהליך צמיחה. למדתי לאפשר לעצמי להיות מי שאני עם הרבה יותר חופש. המשכתי לסדנה הבאה, כי פשוט לא יכולתי לוותר על הכיף. זאת באמת זכות, תודה!

בני בן שלוש

אני רוצה לשתף אתכם באחת החוויות המשמעותיות ויוצאות הדופן שקרו לי בחיי. בכל יום שני ההתרגשות היתה מתגברת. היום בערב יש סדנה למשחק! בכל מפגש למדתי על עצמי משהו חדש. זה היה תהליך של התפתחות וחוויה מעצימה ומרתקת. ומעל הכול ניצח בשקט ושלוה תמידית, עם יכולת אבחנה מדויקת, המורה, המדריך – שלמה. הוא ראה את הקבוצה ואותי לעומק, לא ויתר, איתגר ואיפשר לנו להוציא מעצמנו עוד ועוד. זה היה פשוט תענוג!

רוחלה מעיין

כאחת שבכל זמן פנוי אוהבת לנוח, החלטתי השנה לאתגר את עצמי ונרשמתי לסדנה של שלמה. פתאם פעם בשבוע מצאתי את עצמי מתעוררת לחיים. אימפרוביזציות, כתיבה, שירה ועוד ועוד והכל מול זרים שאט אט מתגבשים לקבוצה. ההנחייה של שלמה מעולה. הוא מצליח להכיל את כולם ולהוציא מכל אחד את המיטב. ממליצה בחום על הסדנה / מתנה הזאת.

א.ש.

(ביקשה להישאר בעילום שם)

הסדנה הזאת היא חוקן לנפש. בחיים לא עשיתי חוקן, אז אפשר להגיד שזה עלול לכאוב כי מתעסקים בדברים לא פשוטים ועולה הרבה חרא, אבל בסוף יש איזשהו ניקוי, קתרזיס, או אסימונים שנופלים. הסדנה איפשרה לי להתאמן על הדברים שאני פחות אוהבת בחיים – קונפליקטים עם בני אדם. זה לא פשוט, אבל זה מאתגר וזה חשוב, הבעתי והקאתי הרבה רגשות לא נעימים שלא כ”כ יוצא לי לבטא בחיים. בקיצור – הסדנה מאפשרת להתעמת עם כל הדברים שלא תמיד רוצים, היא מאפשרת להרגיש, לטוב ולרע. למדתי תיאטרון בחיי אבל הסדנה הזאת הייתה די שונה מהדברים הקלאסיים שהכרתי. מי שאמיץ ורוצה לצלול ולצרוח ולהשתולל ולהתפרק ואז (בתקווה) להתחבר מחדש – זה המקום. אה, ודבר אחרון – בכל שיעור מי שרוצה להקריא משהו או לשיר שיר, מוזמן. מאד אהבתי את החלק הזה. איזו עוד הזדמנות יש לי לשיר או לקרוא חומרים מול קהל אוהד?(: הקראתי דברים אישיים שלא פרסמתי בשומקום וזה היה מרגש וכיף. וכמובן שלמה-נחישות-ורגישות-פלסנר שהוביל את הכל עם הביטחון השקט הזה שלו והחיוך הזה של “אלה החיים והכל בסדר” והזכיר לנו כל הזמן שחשוב לרצות חשוב להרגיש. היה מאד מיוחד! זהו בגדול ככה על קצה המזלג (:

גלילה לראש העמוד

תודה על התענייותך בסדנאות של אנסמבל כאן!

אנא מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליך בהקדם.