סדנת משחק מול מצלמה

מועד פתיחה: 28.10.20 – הירשמו כבר עכשיו!
מתי: ימי ד’ בין השעות 19:30-22:30
משך: 10 מפגשים

לפרטים והרשמה

 

סדנת משחק מול מצלמה

מנחה: אסתי זקהיים

בסדנה נעודד את המשתתפים לראות עצמם כמי שיוצרים את עולמם, בדרך בה הם מתבוננים ופועלים עם עצמם ועם סביבתם ולהרחיב את מידת החופש שלהם. באמצעות טכניקות של משחק מול מצלמה ושיטות עבודה דרך אמנות כמו סיפורים אישיים מצולמים, דמיון מודרך, אימפרוביזציות  ושימוש במונולוגים וסצינות מסרטים וסדרות, נלמד לשים מסיכה, להיות מישהו אחר ודרך כך לתת חופש לחלקים בתוכנו.

אסתי זקהיים, שחקנית אנסמבל כאן החל משנת 2003, השתתפה בכשמונה הפקות של האנסמבל, כמו גם בסרטים, סדרות והצגות רבות. זוכת שני פרסי אופיר כשחקנית הטובה ביותר. כמורה למשחק ומשחק מול מצלמה בבי”ס לקולנוע וטלויזיה סם שפיגל ובמוסדות רבים אחרים, פיתחה שיטת עבודה ייחודית המתמקדת בביטוי האישי, ביכולת לדמיין את האחר ולהיכנס לנעלייו ובהתמודדות עם רגשות לא פוטוגניים.

הסדנה כוללת סדרה של 10 מפגשים.

המפגשים מתקיימים אחת לשבוע, בימי רביעי בין השעות 19:30-22:30

מיקום: הסטודיו של אנסמבל כאן , רחוב אבן גבירול 106, תל אביב

משובים על סדנת משחק מול מצלמה  בהנחיית אסתי זקהיים:

משה צ’יקו

מטפל ומנחה סדנאות

וואו, וואו, וואו, פשוט וואו. זאת היתה חוויה בלתי נשכחת. שלושה חודשים של שיכרון חושים בהן קילפנו שכבות, הסרנו מחסומים ופשוט התאהבנו במצלמה. אסתי זקהיים, אחת השחקניות המוכשרות שאני מכיר, אישיות מהממת ובעלת לב ענק, הובילה קבוצת אנשים למסע יוצא דופן ומלא אהבה בחיפוש אחר אני חדש מול המצלמה. זה היה קורס שלקח אותי למסע בזמן ואיפשר להפוך דמיון למציאות. בכל שבוע מחדש אסתי הפתיעה בתרגילים חדשים ומהממים שאיפשרו לי לרחף בין עולמות. המעבר בין תיסכול לשמחה, עצבות, כיף, כעס והנאה קרה בשניות. ככה זה כשאתה מול מצלמה. וחוסר הוויתור והליווי הענק שאסתי הביאה במהלך הסדנא ראוי לשבח ענק. 

אסתי יקרה, מורה ענקית ובעלת ידע בלתי נגמר, תודה, תודה, תודה. זאת היתה חוויה מרגשת. תודה על נקודות מבט מרתקות שנתת בשיעורים, תודה על האהבה, הקלילות והפשטות בהן נעת בשיעורים, תודה על שפע האור והעקשנות שדבקת בה, כדי שאוכל להיות מעט אחרת ואוכל להתפתח עוד, תודה לך על מי שאת. אני מאחל לעוד אנשים רבים שיחוו איתך את החוויה לה הייתי שותף. אוהב מאוד.

אודליה נתן

מטפלת מיינדפולנס

אסתי, לימדת אותי לדייק רגש, להיכנס באומץ למחוזות הלב, לתת לרגע להיות בכל מילה ותנועה. את מורה מופלאה ואהובה עם המון חכמה ורגישות. לפני כמה חודשים זה התחיל. שיעור ראשון, כולי בהלם, יוצאת אל הלא נודע. משחק מול מצלמה, מרתק, מטורף ומקלף מגננות. בכל שבוע מצאתי את עצמי במונולוג מול המצלמה, צוחקת, בוכה, משועשעת, נעה בציר הזמן, מציפה רגשות ישנים. הקבוצה הפכה למשפחה. תמכנו אחד בשני, עודדנו, בכינו, צחקנו. המסע הזה הוא אחד המשמעותיים בחיי. גיליתי את עצמי במנעד רגשות רחב, עפתי בעולם הדמיון עם כל דמות. והיפה שבכולנו יש את כל מגוון הדמויות שאנו רואים בסרטים, רק שהורגלנו לחנוק את היצירה והחופש. כאן מצאתי עצמי לומדת תנועה תוך כדי טקסט, תנועה תוך כדי מונולוג, מחליפה מצבי תודעה בשניות ופשוט נמצאת בהווה, בלי לשפוט איך התנועה יצאה, איך נשמעתי, להיות ברגע הזה. מרגישה כמו פרח שנפתח. החיים הם במה ואני בוחרת להיות נוכחת. ולא כצופה. אז תודה לכם שותפים למסע. תודה לאם השבט אסתי, על לב ענק ואוהב וחוויה מופלאה. תודה לאח הגדול עומר שמר. בואו תמתחו את הגבולות שלכם. זה כיף ומפרה. בואו קחו המון כלים לחיים מהחוויה הזו. בואו וצאו מהקופסה. אנסמבל כאן הוא מקום נפלא ללמוד בו. ממליצה באהבה רבה.

 

גלילה לראש העמוד

תודה על התענייותך בסדנאות של אנסמבל כאן!

אנא מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליך בהקדם.