הצגות אנסמבל כאן אצלכם בסלון!

את ההצגה הזאת אי אפשר להפסיק!

יש לכם וילה או בית פרטי? סלון גדול? חצר שחיפשתם לה שימוש ולא מצאתם?

השחקנים שלנו ישמחו לבוא להתארח אצלכם בבית לערב בלתי נשכח!

אז למה אתם מחכים??

אשכנזי זה שם מזרחי

יצירה ובימוי: שי ג’ברי-אשכנזי | דרמטורגיה: עידו בורנשטיין | ליווי אמנותי: שלמה פלסנר 
שחקנים ויוצרים: שיר אברמוב, ליאור גלרון, מיכאל גמליאל, אסף מרון
מוסיקה: קובי ויטמן | במה ותאורה: איריס מועלם | עיצוב תלבושות: צפריר כץ | ע.במאי: צפריר כץ
יעוץ תנועתי: מרילי בן שיטרית | הפקה: שני קינסטלר | צילומים: נילי ממן
ביקורות:

“ארבעה שחקנים עוברים מהומור לעצב ובדרך מבטאים דעות קדומות וסטריאוטיפים גזעניים הקיימים בכל העדות, כאילו הפוליטיקלי קורקט נפח את נשמתו. הכל עולה אצלם על השולחן, אפילו הדעות הקדומות שלהם זה על זה, ודווקא ככה, הם מקווים, אפשר יהיה לשבור סטיגמות.” יאיר אשכנזי, הארץ

“סיפור קומי המושלך לזירה בכנות אוטוביוגרפית כובשת, עם ביצוע נקי ומתובל במודעות עצמית ואירונית. ההתכה של הסיפורים השונים חודרת ומתמזגת למיזנסצנות זורמות, על כך שאפו. אנסמבל כאן מנסח שפה בימתית צעירה, רלוונטית ומקורית… אחרי יותר מ-70 שנה של מיזוג גלויות, הקהל יכול לצאת נעלב, משועשע או מתפוצץ מצחוק.” עידוא דגן,  ynet

“שחקני “אשכנזי זה שם מזרחי” גילו שגם ילדים חצי-חצי בוחרים צד” תיאטרון – גלריה – הארץ 15.05.2019

על ההצגה:

אשכנזי זה שם מזרחי הוא תיאטרון דוקומנטרי שנולד בחדר חזרות. הבמאי, שי ג’יברי-אשכנזי, אסף ארבעה שחקנים כמוהו, שנולדו להורים ממוצא ‘מעורב’, אחד ממזרח ואחד ממערב. כאלה שהם חצי-חצי. יחד הם חלקו חוויות עבר מכוננות וסיפורי ילדות, נגעו בעושר, במורכבות ובכאב של להיות חצויים בין שני עולמות.

כמו שליהודים מותר לספר בדיחות שואה בלי לצאת אנטישמים, כך גם כאן – היוצרים של ההצגה הזו, שחיים את השסע העדתי, את הקיפוח אבל גם את ההתנשאות, חוו על בשרם מהי גזענות ובושה. להם מותר להיות לא פוליטיקלי קורקט. ואם זה נעשה בהומור – אז גם הקהל יכול להקשיב, להזדהות, להיפתח. 

החומרים במופע הזה נובעים מתוך חוויות חיים, חוויות של הסתרה ובושה. כוחם של וידויים, שיוצאים מהמקום הכי אפל נעוץ באפשרות שהם מספקים לקהל מקור להזדהות. אנחנו מוכנים להקשיב, להיות אמפטיים. אולי זה יאפשר לצופה לגעת במקום הזה, לאוורר ולהישיר מבט אל פרצופו של השד העדתי.

אשכנזי זה שם מזרחי מנסה לתהות אחר זהות. השחקנים מביאים לבמה את עצמם, את המורכבות של להיות חצי אשכנזי וחצי מזרחי, ובעיקר את הקונפליקט בין איך אתה נראה ונתפס, למה שאתה מרגיש. תוצאות המאבק הזה הן היכולת להגדרה עצמית. השאלה האם אפשר לחיות בשלום עם שני הקטבים, מזרח ואשכנז, נותרת פתוחה.

 

קצת עלינו:

אנסמבל כאן היא קבוצת תיאטרון שהוקמה בשנת 2000 כדי לחקור פורמטים תיאטרליים ופרפורמטיביים, ולגבש שפת במה ייחודית. הקבוצה עוסקת בחומרים מקומיים תוך חיבור בין הדוקומנטרי לפיוטי, כדי להאיר את הייחודי והסמוי מהעין במציאות הישראלית וליצור תיאטרון שזז, מריח, דוקר וצוחק כמו המקום הזה.
המופעים כוללים מחזות מקור שנכתבו במיוחד לקבוצה; מופעים שהתהוו במעבדת תיאטרון, במפגש בחדר חזרות בין היוצרים לפרפורמרים סביב נושא מסוים; מופעים תלוי-מקום ועיבודים עכשוויים לטקסטים קלאסיים. בין הפקות הקבוצה: פרויקט סקס, טרילוגיה השמה במרכז את האירוע המיני ואת הדרך בה אנחנו מדובבים את הגוף, כדי לבחון איך הזהות הישראלית מעצבת את התשוקה ואת היכולת שלנו לאינטימיות. כלבים, מחזמר על הסיכסוך בהשתתפות גברים יהודים וערבים. מבצע כפפות משי, שנכתבה במיוחד למוזיאון ישראל ועלתה בבכורה בפסטיבל ישראל, בחנה איך המימסד משתמש באמנות כדי לכונן זהות.

הצטרפו לרשימת הניוזלטר של אנסמבל כאן

שם *

דואר אלקטרוני *

טלפון

צור קשר:

theatercan@gmail.com אנסמבל כאן

או בטל’ 0515-601942

 

גלילה לראש העמוד

תודה על התענייותך בסדנאות של אנסמבל כאן!

אנא מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליך בהקדם.