dima
 • סדנת המשחק של אנסמבל כאן

  מנחה: שלמה פלסנר

  אנסמבל כאן מחפש את הרגע והאותנטיות על הבמה. המשתתפים בסדנה למשחק יחשפו לטכניקות שונות איך הופכים טקסט זר לחוויה אישית. דרך מגוון תרגילים פיזיים, אימון קולי ועבודה על נוכחות, נטמיע בגוף את החוויה  שהמילים יוצרות. ננוע בין חומרים אוטוביוגרפיים לטקסטים דרמטיים קלאסיים, נגדיל את המנעד והגמישות הרגשית, ובעיקר נלמד לחיות על הבמה.

  סדנאות המשחק מתקיימות משנת 1995.

  על המנחה:

  שלמה פלסנר -  מייסד ומנהל אמנותי של קבוצת התיאטרון אנסמבל כאן. ביים את כל הצגות האנסמבל ביניהן "פרויקט S " (על שני חלקיו, 1S  ו-2S, ההפקות ממשיכות לרוץ בהצלחה בימים אלה), "גן ריקי", "כלבים" (ההפקה הוזמנה להשתתף בפסטיבל הפרינג' של ניו יורק), "זריחה", "רעב" (זוכת פרס הפרינג' כהצגה הטובה ביותר) ועוד.

  בוגר הסטודיו למשחק של ניסן נתיב. בוגר מסלול לימודי הנחיית קבוצות באוניברסיטת ת"א. היה חבר בוועד המנהל הראשון של ארגון במאי ישראל ומשמש כיום כחבר במדור מחול במינהל תרבות.

  הסדנה אורכת שמונה חודשים (נובמבר יוני) והמפגשים מתקיימים אחת לשבוע

  בימי ב' בין השעות 19:30 – 22:30, מפגש ראשון אחרי החגים: 7.11.2016

  מיקום: הסטודיו של אנסמבל כאן במרכז ת"א.

  לפרטים נוספים:

  בפייסבוק: אנסמבל כאן / ensemble can   מייל: TheaterCan@gmail.com   טלפון: שני - 052-8656819


  משתתפים בסדנאות עבר של אנסמבל כאן כותבים:

  סדנת המשחק בהנחיית שלמה פלסנר

  מיכאל אלוני, שחקן:

  "היושר הפנימי והליווי הצמוד והרגיש של שלמה, מאפשרים חופש מוחלט ואפשרות להעז מעבר לגבולות הרגילים של עצמך. אני ממליץ לכל מי שרוצה לצמוח בעוד כמה ס"מ, בין אם כשחקן ובין כאדם, לקפוץ לביקור קטן ולהינות מחוויה מדהימה לפחות כמו שלי היא היתה"

  אסתי זקהיים, שחקנית אנסמבל כאן:

  "שלמה יודע לזהות מה אתה צריך כשחקן, להושיט יד וללכת איתך דרך.בסוף הדרך מוצאים יחד איתו את הלב והכאב והגוף וההומור של הדמות,ואז גם מתרחש הקסם הזה שקוראים לו הצגה.עשיתי 6 הפקות עם שלמה כשחקנית ועדיין האיש הזה מפתיע אותי כל פעם מחדש ביכולת שלו להקשיב ולנהל דיאלוג." 

  פיני טבגר, במאי ושחקן:

  הגעתי לת"א בגיל שמונה עשרה. הייתי לבד בעיר הגדולה. חיפשתי קשר עם אנשים. פתחתי את עיתון עכבר העיר, והמודעה הראשונה שנגלתה אליי פרסמה חוג דרמה. השארתי הודעה. כעבור מספר שעות התקשר אליי איש עם קול נעים ובוטח, זה היה שלמה. בחלל הסטודיו ההוא ביטאתי את עצמי לראשונה בקול, בתנועה. המקום הזה והאנשים שהגיעו אלי ונתנו לי מקום לפרק מטענים, להתבונן ולהיות מושא להתבוננות. רובם לא רצו להיות שחקנים אלא חיפשו, כל אחד במסע האישי שלו דברים דומים. בסוף כל שיעור היו לכל אחד חמש דקות על במה קטנה שהייתה מקדש ראשון לשירים ולמונולוגים שכתבתי. בסוף אותה שנה, הבנתי שאני רוצה להיות שחקן, אבל מה שהיה שם היה הרבה מעבר.

  רחלי מרחב:

  סדנת משחק. שם מדויק : במילה סדנה יש המון עבודה, במילה משחק יש המון חופש. וזה מה שאני מקבלת שם, בסדנה של שלמה, פעם בשבוע שלוש שעות נטו של עבודה וחופש. חופש להיות, חופש לטעות, חופש לגעת במקומות בתוכי, חופש לבטא גוונים שלי שאף פעם לא ידעתי שהם קיימים. והכל ממוקד כל כך. מונחה ברגישות ובאינטליגנטיות כל כך. הגעתי לסדנה כי כבר הרבה שנים אני מרגישה שיש לי קול מושתק. שיש לי מה להגיד ואני לא יודעת איך. ואני לא אישה ביישנית, בכלל לא. להיפך. הייתי אדריכלית ראשית של רשות הגנים הלאומיים, שמשתי יושבת ראש איגוד אדריכלי הנוף בארץ, ידעתי לעמוד על שלי ולהגיד את מה שיש לי בכל הזדמנות. ובכל זאת, הרגשתי שיש שם עוד. מאז שאני משתתפת בסדנה אני יכולה לומר בברור שלא טעיתי. שלמה עובד איתנו על שילוב של mind רגש וגוף. ואני מרגישה איך בכל מפגש שלושת התחומים האלה, כמו 3 פלגים של צמה אחת, נפרמים, מתחדדים כל אחד לעצמו, ונשזרים שוב יחד. בכל תרגיל ובכל אינטראקציה של היחיד הבודד מול הקבוצה או של זוגות אקראיים מתוך הקבוצה זה קורה וקורם צורות יפות ומרתקות. ויש לכלי הזה יתרון גדול : הוא מאפשר לי לחוות את עצמי לא בתור הציור של חיי, אלא בתור הציירת של ציור-חיי. וזה הבדל גדול. וזה חופש גדול. וזו עוצמה שאני מאחלת אותה לכל אחת, לכל אחד.

  שרון אלוני, עורכת דין:

  קשה לתאר במילים כמה נהדרת ומיוחדת הסדנה למשחק של שלמה פלסנר, רק מי שחווה אותה מבין את קסמה. זו סדנה שמשלבת תנועה, ריקוד, משחק ועוד המון חוויות כה מגוונות שהשילוב שלהן יחד מעצים ונותן המון תובנות לחיים, שהן הרבה מעבר לסדנת משחק רגילה. כמובן שכל זה מתאפשר בזכות שלמה פלסנר עצמו שניחן ביכולת נדירה להוציא מכל אחד את המיטב שבו. כמי שהשתתפה בסדנה (משך זמן ממושך) אני ממליצה עליה מכל הלב.

  עמית פורת, במאי:

  ה'מורה' שלי. למשחק ובכלל. הסדנה שלו הרחיבה את מנעד החיים שלי. ממליץ בליינד

  נעמה ניסים, מורה לפילאטיס ויוצרת וידאו דאנס:

  את תחילת דרכי בעולם המשחק עשיתי בסדנא למשחק של שלמה פלסנר. החלטתי ללמוד משחק אחרי שנים של מחול. חיפשתי משהו שיידבר אליי , עבודת משחק אבל עם דגשים של עבודה עם הגוף. קיבלתי המלצות ממביני דבר ומבלי להסס נרשמתי. מצאתי את עצמי בסדנא לתקופה של כשנה וחצי כשמיד אחריה התחלתי את לימודי המשחק בסטודיו של ניסן נתיב בת"א. שלמה עצמו בוגר ניסן וגם רקדן לשעבר ובלי קשר אדם מדהים ובמאי מוכשר. איתו מצאתי את מקומי, הוא הצליח להוציא ממני את עצמי, בסדנא  הייתה לי תחושה של בית.

  ענבר סוירפמן, שחקנית:

  לפני 1000 שנה בערך, לפני שלמדתי אצל ניסן נתיב, למדתי אצל שלמה ועברתי את הסדנה התהליכית הראשונה שלו. ממליצה בחום לכל מי שרוצה תיאטרון, אבל עדיין לא בי"ס למשחק, או שרוצה משחק לנפש, העצמה והרחבת התודעה ובכלל - לעבור תהליך של למידה ויצירה בחברותא בהנחייתו של מורה ואיש אהוב.