סדנת תיאטרון פיזי

מי צריך מילים כשהגוף מדבר כ”כ חזק?
תיאטרון פיזי הוא צורה תיאטרונית ששמה דגש על הגוף היוצר, על תנועה, על מרחב. הגוף הוא הכלי המרכזי, לפעמים היחידי על הבמה, דרכו מספרים סיפור בפעולה, מחוות ובסאונד.

מה הגוף יכול לומר? מה הוא יכול לגלות שהטקסט מסתיר?
תיאטרון פיזי הוא כלי ביטוי אינסופי של מחשבות, רעיונות ורגשות. בעזרתו ניתן לערער על קונבנציות מוכרות. דרכו אפשר לספר סיפור רחב, אוניברסלי, שיאפשר לחוות פרשנויות שונות לאותה היצירה.

בסדנה נרכוש כלים ומיומנויות בתחום התיאטרון הפיזי. נבחן את הגוף ככלי ביטוי מרכזי, נחלץ עצמות, נזוז, נתנועע. כמו כן נבחן שפות שונות ומקורות השראה מהעולם וננהל דיאלוג עם תאטרון פיזי עכשיווי. במהלך הסדנה נלמד ליצור באופן עצמאי, לספר סיפור בצורה שונה, ניתן לגוף לבטא רעיונות ומחשבות שלנו, לדבר בשבילנו, נפתח דלת לעולם שונה ומקורי החבוי בכל אחד מאיתנו.

לפרטים והרשמה: theatercan@gmail.com / 054-457-4174
תאריך פתיחת הסדנה: 15.2.18, יום חמישי, בשעה 19:30, הסדנה תימשך 3 חודשים.
מחיר: 1,800 ש״ח

הסדנה מיועדת לקהל הרחב

על המנחים:
מיקי יונס הצטרפה לאנסמבל כאן ב-2015. במסגרת האנסמבל כתבה וביימה את “אני אנג’לינה ג’ולי”, שרצה במוזיאון ת”א, זוכת פרס קיפוד הזהב בקטגוריות מחזה ובימוי,  לשנת 2017, והיתה במאית שותפה ב”מבצע כפפות משי” שהועלה בבכורה בפסטיבל ירושלים במוזיאון ישראל. כמו כן ביימה את “Knit & Clean”, “לעשן כמו גבר” והפקות נוספות שעלו בתמונע, צוותא, פסטיבלOZORA בהונגריה, מוזיאון בית העיר ועוד. מיקי בוגרת “תיאטרון הגוף”, בי”ס ובמה לתיאטרון פיזי ע”פ שיטת לקוק פריז והחוג לתיאטרון וספרות (מגמת כתיבה יוצרת) באוניברסיטת ת”א.

שי ג’ברי אשכנזי בוגר בית צבי מחזור מ״ח. B.ed בבימוי והוראת תאטרון בסמינר הקיבוצים, שחקן בתאטרון מראה 2013-15, בימוי- פרויקט המחזאים
The stage. מורה לתאטרון במרכז ביכורי העיתים
שחקן האנסמבל מ-2016. משחק בהצגה אני אנג’לינה ג’ולי.