אודות האנסמבל

בשנת 2009, לאחר עשור של יצירה משותפת, הקמנו את אנסמבל כאן כדי לאפשר לנו, היוצרים והשחקנים, מרחב פעולה ליצירה עצמאית.

אנחנו שואפים לעשות תיאטרון שזז, מריח, דוקר וצוחק כמו המקום הזה. ברוח דברי פוקס, אבי האנאליזה הקבוצתית, “Everything is thinkable and talkable”אנחנו מאמינים שחופש בתהליך היצירה ובאירוע הבימתי יאפשרו זאת גם לקהל. וכך שחקנים המשתחררים מכבליהם, חיים על הבמה ומרשים לעצמם לשחק (PLAY), מאפשרים גם לקהל לנשום אחרת. אנחנו חותרים לשלב ידיים עם כל השותפים בתהליך היצירה כדי להעלות יצירה רב קולית שלא מנסה ליישב את הסתירות והשאלות שעולות מתוכה.

שיטת העבודה שלנו בנויה על עבודת מעבדה בה תהליך החזרות ארוך וישנו דיאלוג מתמשך עם צוות יוצרים ומעצבים קבוע. דרך חקירת הקשר בין גוף, קול וטקסט אנחנו מנסים לחבר בין חוויות אישיות שצרובות בגוף השחקן לבין המילים והפעולות של הדמות הכתובה. עבודה על חומרים אישיים, תמונות, דימיון מודרך וחלימה קבוצתית מאפשרים לחשוף תופעות ייחודיות וסמויות מהעין, שהרי תפקיד התיאטרון הוא למסור עדות, כדברי יונסקו. חלק מרכזי בהפקות שאנחנו מעלים נכתב בעקבות עבודת מעבדה כזו במטרה ליצור טקסטים הממזגים בין הדקומנטרי לפיוטי.

אנסמבל כאן שואף להרחיב את החוויה האמנותית ולעורר אנשים לפעולה. לקבוצה סדנאות כתיבה ומשחק המיועדות לחובבים ולשחקנים מקצועיים. מפגשים בין קהל להפקות בתהליך מתקיימות באולם החזרות במטרה ליצור דיאלוג על דרכי העבודה והפריה הדדית. העבודות שלנו מתאימות לחללים משתנים ושואפות ליצור דיאלוג בלתי אמצעי שאומר משהו על החיים שלנו כאן. מפגש בין קהל לבמה יכול ליצור קסם. אנחנו מחפשים את הקסם העתיק הזה ושואלים על הרלוונטיות שלו בעידן הוירטואלי שלנו.

אנסמבל כאן תיאטרון שתופס אותך בבטן ומפעיל לך את הראש.